glade-2.0 - en to sr translation catalogue (1169 entries)

en:  errors opening project file:
sr:  грешке приликом отварања датотеке пројекта

en: %s signals
sr: %s сигнали

en: (C) 1998-2002 Damon Chaplin
sr: (C) 1998-2002 Дејмон Чаплин

en: 24 Hour Format:
sr: Двадесетчетворочасовни формат:

en: <untitled>
sr: <без наслова>

en: About Glade
sr: О Глејду

en: Accelerator
sr: Брзи приступ

en: Accelerator:
sr: Пречица:

en: Accelerators
sr: Убрзавачи

en: Accelerators:
sr: Убрзивачи:

en: Activates Default:
sr: Активира подразумевано:

en: Active
sr: Активан

en: Active:
sr: Активан:

en: Activity Mode:
sr: Начин активности:

en: Add
sr: Додај

en: Add Alignment
sr: Додај поравнање

en: Add Event Box
sr: Додај кутију догађаја

en: Add Finish Page
sr: Додај крајњу страницу

en: Add Label Widget
sr: Додај ознака Форму

en: Add Scrolled Window
sr: Додај прозор са клизачем

en: Add Start Page
sr: Додај почетну страницу

en: Add _Child
sr: Додај _Наследника

en: Add _Separator
sr: Додај _Сепаратор

en: Add a new child item below the selected item.
sr: Додај нови наслеђени елеменат испод изабраног.

en: Add a new item below the selected item.
sr: Додај нови елеменат испод изабраног.

en: Add a separator below the selected item.
sr: Додај сепаратор испод изабраног елемента.

en: Add dock band on bottom
sr: Додај траку дока на дно

en: Add dock band on left
sr: Додај траку дока на лево

en: Add dock band on right
sr: Додај траку дока на десно

en: Add dock band on top
sr: Додај траку дока на врх

en: Add dock item after
sr: Додај траку дока иза

en: Add dock item before
sr: Додај траку дока испред

en: Add floating dock item
sr: Додај ставку плутајућег дока

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
sr: Додатне информације као што су опис пакета и његова матична страница на вебу

en: After
sr: После

en: After:
sr: После:

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Allow Floating:
sr: Допусти плутање

en: Alt
sr: Алт

en: Amount of pixels to indent paragraphs
sr: Број пиксела за колико треба увући пасусе

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
sr: Опционална икона која се приказује лево од елемента менија.

en: Anti-Aliased:
sr: Умекшано:

en: Any change in X Windows property
sr: Било која промена у X Windows особинама

en: Any change in input focus
sr: Било која промена у фокусу уноса

en: Any change in visibility
sr: Било која промена у видљивости

en: Any change in window structure
sr: Било која промена у структури прозора

en: Any key pressed
sr: Било које дугме притиснуто

en: Any key released
sr: Било које дугме пуштено

en: Any mouse button pressed
sr: Било које дугме миша притиснуто

en: Any mouse button released
sr: Било које дугме миша пуштено

en: Are you sure you want to create a new project?
sr: Да ли сигурно желиш да креираш нови пројекат?

en: Are you sure you want to quit?
sr: Да ли сигурно да желиш да прекинеш?

en: Area Height:
sr: Висина области:

en: Area Width:
sr: Ширина области:

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Aspect Frame
sr: Оквир погледа

en: Authors:
sr: Аутори:

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Auto Close:
sr: Аутоматско затварање:

en: Auto-Destroy:
sr: Ауто-уништење:

en: Back. Color:
sr: Боја позадине:

en: Back. Pixmap:
sr: Пиксмапа поз.:

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background:
sr: Позадина:

en: Backup Source Files
sr: Сачувај датотеке изворног кода

en: Base color
sr: Основна боја

en: Base:
sr: Основа:

en: Basic Options:
sr: Основне поставке:

en: Bonobo Control
sr: Bonobo контрола

en: Bonobo Window
sr: Бонобо прозор

en: Border Width:
sr: Ширина Ивице:

en: Bottom
sr: Дно

en: Browse...
sr: Преглед...

en: Build
sr: Изгради

en: Build Insensitive:
sr: формирај неосетљиво:

en: Build the Source Code
sr: Изгради изворни код

en: Button
sr: Дугме

en: Button Relief:
sr: Рељеф дугмета:

en: C Options
sr: C опције

en: Calendar
sr: Календар

en: Can Default:
sr: Може бити подразумевано:

en: Can Focus:
sr: Може да фокусира:

en: Can't delete any children.
sr: Не може обрисати ниједног наследника.

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cancel, Apply, OK
sr: Одустани, Примени, У Реду

en: Cancel, OK
sr: Одустани, У Реду

en: Cannot add a %s to a GtkOptionMenu.
sr: Не може да дода %s у GtkOptionMenu.

en: Case Sensitive:
sr: Осетљиво на велика и мала слова:

en: Cell X:
sr: Ћелија X:

en: Cell Y:
sr: Ћелија Y:

en: Center
sr: Средиште

en: Character
sr: Карактер

en: Character data expected
sr: Очекивани словни подаци

en: Check
sr: Провера

en: Check Button
sr: Дугме за означавање

en: Check Menu Item
sr: Ознака ставке менија

en: Class id missing
sr: Идентификација класе недостаје

en: Class unknown
sr: Непозната класа

en: Class:
sr: Класа:

en: Clear
sr: Очисти

en: Click
sr: Клик

en: Climb Rate:
sr: Степен успона:

en: Clipboard
sr: Списак исечака

en: Close
sr: Затвори

en: Col Spacing:
sr: Размак између стубаца:

en: Col Span:
sr: Простирање стубаца:

en: Color Selection
sr: Избор боје

en: Color Selection Dialog
sr: Дијалог за избор боје

en: Color:
sr: Боја:

en: Column 1
sr: Стубац 1

en: Column 2
sr: Стубац 2

en: Columned List
sr: Листа са ступцима

en: Columned Tree
sr: Стабло са ступцима

en: Columns:
sr: Ступци:

en: Combo Box
sr: Комбинована кућица

en: Comments:
sr: Коментари:

en: Common
sr: Заједничко

en: Connection Selector
sr: Изборник веза

en: Contents Back. Color:
sr: Боја позадине садржаја:

en: Controlled By
sr: Контролисан од

en: Controller For
sr: Контролер за

en: Convert to Ordinary Button
sr: Промени у обично дугме

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy All
sr: Копирај све

en: Copy the selected widget to the clipboard
sr: Умножи изабрани елемент и смести међу исечке

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Couldn't access directory:
      %s
sr: Не може да приступи директоријуму:
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
sr: Не може да приступи датотеци:
      %s

en: Couldn't add new widget.
sr: Не може да дода нову форму.

en: Couldn't append to file:
      %s
sr: Не може да дода у датотеку:
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
sr: Не може да креира директоријум: 
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
sr: Не може да креира датотеку: 
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
sr: Не може да креира pixmap из датотеке

en: Couldn't create the Bonobo control
sr: Не може да направи Bonobo контролу

en: Couldn't delete widget.
sr: Не може да обрише форму.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
sr: Не може да уметне GtkAlignment форму.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
sr: Не може да уметне GtkEventBox форму.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
sr: Не може да уметне GtkScrolledWindow форму.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
sr: Неуспешно уметање GtkScrolledWindow форме.

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
sr: Неуспешно уметање GtkViewport форме.

en: Couldn't open directory:
      %s
sr: Не може да отвори директоријум: 
      %s

en: Couldn't open file:
      %s
sr: Не може да отвори датотеку: 
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
sr: Не може да уклони GtkAlignment форму.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
sr: Не може да уклони GtkEventBox форму.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
sr: Не може да уклони GtkScrolledWindow форму.

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
sr: Не може да преименује датотеку: 
      %s
    у:
      %s

en: Couldn't show help file: %s.
    
    Error: %s
sr: Не може да прикаже датотеку за помоћ: %s.
    
    Грешка: %s

en: Create a new file
sr: Направи нову датотеку

en: Create a new project
sr: Направи нови пројекат

en: Creation Function:
sr: Функција стварања:

en: Ctrl
sr: Контрол

en: Cursor Visible:
sr: Курзор видљив:

en: Curve
sr: Крива

en: Custom Widget
sr: Произвољна Форма

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the selected widget to the clipboard
sr: Исеци изабрани елемент и смести међу исечке

en: DSN Config Druid
sr: Друид за DSN конфигурацију

en: DSN Configurator
sr: DSN Конфигуратор

en: Data
sr: Подаци

en: Data Source Selector
sr: Изборник извора података

en: Data-bound combo
sr: Комбинација података и повезивања

en: Data-bound grid
sr: Мрежа границе података

en: Data-bound list
sr: Списак границе података

en: Data:
sr: Подаци:

en: Database Browser
sr: Прегледач базе података

en: Database error dialog
sr: Дијалог грешака базе података

en: Database error viewer
sr: Прегледач грешака базе података

en: Database login dialog
sr: Дијалог за пријаву на базу података

en: Database login widget
sr: Форма за пријаву на базу података

en: Day Names:
sr: Имена дана:

en: Default Height:
sr: Подразумевана висина:

en: Default Width:
sr: Подразумевана ширина:

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
sr: Одређује сигнале који се емитују кад су типке притиснуте

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Column
sr: Обриши стубац

en: Delete Page
sr: Обриши страну

en: Delete Row
sr: Обриши ред

en: Delete the current item
sr: Обриши текући елеменат

en: Delete the selected widget
sr: Обриши изабрану форму

en: Dep_recated
sr: Неодоб_рено

en: Description
sr: Опис

en: Description:
sr: Опис:

en: Design user interfaces
sr: Израда корисничких сучеља

en: Dialog
sr: Дијалог

en: Digits:
sr: Цифре:

en: Direction:
sr: Смер:

en: Directory:
sr: Директоријум:

en: Display the help button.
sr: Прикажи дугме за помоћ.

en: Dither:
sr: Прилагођавање:

en: Documenters:
sr: Писци документације:

en: Dots
sr: Тачкице

en: Drawing Area
sr: Област за цртање

en: Druid
sr: Друид

en: Druid Standard Page
sr: Стандардна страна Друида

en: Druid Start or Finish Page
sr: Почетна или крајња страница друида

en: Edit Menus...
sr: Измени меније...

en: Edit the project options
sr: Измени опције пројекта

en: Edit...
sr: Измени...

en: Editable:
sr: Измењив:

en: Enable Gnome DB Support
sr: Омогући подршку за Гном базу података

en: Enable Gnome Support
sr: Омогући подршку за Гном

en: Enable Search:
sr: Омогући претрагу:

en: End tag expected
sr: Очекивана крајња ознака

en: Enter the description of the action to pass to assistive technologies
sr: Унеси опис акције која се предаје помоћним технологијама

en: Error
sr: Грешка

en: Error opening file
sr: Грешка приликом отварања датотеке

en: Error opening project.
sr: Грешка приликом отварања пројекта

en: Error reading file
sr: Грешка при читању датотеке

en: Error reading from file:
      %s
sr: Грешка при читању датотеке: 
    .  %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'eglade <project_file.glade>' in a terminal.
sr: Грешка приликом покретања eglade-а за генерисање Eiffel изворног кода.
    Провери да ли је eglade инсталиран и да ли је у твом PATH-у.
    Затим пробај да извршиш „eglade <project_file.glade>“ у терминалу.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'gate <project_file.glade>' in a terminal.
sr: Грешка приликом покретања gate-а за генерисање Ада95 изворног кода.
    Провери да ли је gate инсталиран и да ли је у твом PATH-у.
    Затим пробај да извршиш „gate <project_file.glade>“ у терминалу.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade-- <project_file.glade>' in a terminal.
sr: Грешка приликом glade-- извођења за генерисање C++ изворног кода.
    Провери да ли је glade-- инсталиран и да ли је у твом PATH-у.
    Затим пробај да извршиш 'glade-- <project_file.glade>' у терминалу.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade2perl <project_file.glade>' in a terminal.
sr: Грешка приликом покретања glade2perl-а за генерисање Перл изворног кода.
    Провери да ли је glade2perl инсталиран и да ли је у твом PATH-у.
    Затим пробај да извршиш „glade2perl <project_file.glade>“ у терминалу.

en: Error saving project
sr: Грешка приликом спасавања пројекта

en: Error saving project.
sr: Грешка приликом спасавања пројекта

en: Error writing XML file
sr: Грешка при писању XML датотеке

en: Error writing file
sr: Грешка при писању датотеке

en: Error writing project XML file
sr: Грешка при писању XML даљтотеке за пројекат

en: Error writing source.
sr: Грешка приликом писања изворног кода.

en: Error writing to file:
      %s
sr: Грешка при писању датотеке:
      %s

en: Errors opening project file
sr: Грешке приликом отварања датотеке пројекта

en: Errors writing source code
sr: Грешка приликом писања изворног кода

en: Event Box
sr: Кућица догађаја

en: Event Mask
sr: Маска догађаја

en: Events:
sr: Догађаји:

en: Exclusive:
sr: Ексклузивно:

en: Expand:
sr: Рашири:

en: Ext.Events:
sr: Пр. догађаји:

en: File Ops.:
sr: Оп. датотеке:

en: File Output Options:
sr: Поставке излаза датотека:

en: File Selection Dialog
sr: Дијалог за избор датотеке

en: File:
sr: Датотека:

en: Fill
sr: Испуни

en: Fill:
sr: Испуни:

en: Fixed Month:
sr: Фиксни месец:

en: Fixed Positions
sr: Фиксни положаји

en: Focus Target:
sr: Место Фокуса:

en: Font Selection
sr: Избор писма

en: Font Selection Dialog
sr: Дијалог за избор писма

en: Font:
sr: Писмо:

en: For cursors in XInput-aware programs
sr: За курзоре у програмима који подржавају XInput

en: Foreground color
sr: Боја првог плана

en: Foreground:
sr: Први план:

en: Form
sr: Образац

en: Fraction:
sr: Део:

en: Frame
sr: Оквир

en: GNOME-DB Application window
sr: GNOME-DB прозор апликације

en: GTK+ _Additional
sr: GTK+ _Додатни

en: GTK+ _Basic
sr: GTK+ _Основни

en: Gamma Curve
sr: Гама крива

en: General
sr: Опште

en: General Options:
sr: Опште опције:

en: Gettext Support
sr: Gettext подршка

en: Glade
sr: Глејд

en: Glade Interface Designer
sr: Глејд израда сучеља

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
sr: Глејд је изграђивач корисничког сучеља за Гтк+ и Гнома.

en: Gnome About Dialog
sr: Гном дијалог О...

en: Gnome Application Bar
sr: Гном програмска линија

en: Gnome Application Window
sr: Гном програмски прозор

en: Gnome Color Picker
sr: Gnome изабирач боја

en: Gnome Dialog Box
sr: Gnome кућица за дијалог

en: Gnome Dock
sr: Гном док

en: Gnome Dock Item
sr: Гном ставка дока

en: Gnome Entry
sr: Gnome ставка

en: Gnome File Entry
sr: Gnome унос датотеке

en: Gnome Font Picker
sr: Gnome одабирач писма

en: Gnome HRef Link Button
sr: Gnome HRef дугме за повезивање

en: Gnome Help Support
sr: Подршка за Гном помоћ

en: Gnome Icon Entry
sr: Gnome унос иконе

en: Gnome Message Box
sr: Gnome кућица за поруке

en: Gnome Paper Selector
sr: Gnome одабирач папира

en: Gnome Pixmap
sr: Gnome пиксмапа

en: Gnome:
sr: Гном:

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
sr: Само се GnomeDockItem форме могу прекопирати у GnomeDock.

en: Gray Bar
sr: Сива трака

en: Grid Options
sr: Поставке координатне мреже

en: Grid Style:
sr: Стил координатне мреже:

en: Group
sr: Група

en: Group:
sr: Група

en: Grow:
sr: Расти:

en: H Max:
sr: Х макс:

en: H Min:
sr: Х мин:

en: H Padding:
sr: Х Подлога:

en: H Page Inc:
sr: Х страна пов:

en: H Page Size:
sr: Х величина стране:

en: H Policy:
sr: Вод. начин:

en: H Step Inc:
sr: Х корак пов:

en: H Value:
sr: Х вредност:

en: Handle Box
sr: Кућица за управљање

en: Handle Pos:
sr: Ручка (поз.):

en: Handler
sr: Управљач

en: Handler:
sr: Управљач:

en: Has Default:
sr: Подразумевано:

en: Has Focus:
sr: Има фокус:

en: Has Frame:
sr: Има оквир:

en: Has Separator:
sr: Има сепаратор:

en: Header File:
sr: Датотека заглавља:

en: Header file for interface creation functions
sr: Датотека заглавља за функције за израду сучеља

en: Header file for signal handler and callback functions
sr: Датотека заглавља за руковаоца сигналима и позивне функције

en: Header file for support functions
sr: Датотека заглавља за помоћне функције

en: Headers Visible:
sr: Заглавља видљива:

en: Heading:
sr: Наслов:

en: Height:
sr: Висина:

en: Hide on Close:
sr: Сакриј при затварању:

en: Highlight text:
sr: Истакни текст:

en: History ID:
sr: Идентификација историјата:

en: Homogeneous:
sr: Хомогено:

en: Horizonal Separator
sr: Водоравни сепаратор

en: Horizontal Box
sr: Водоравна кућица

en: Horizontal Button Box
sr: Водоравна кућица са дугмадима

en: Horizontal Panes
sr: Водоравне равни

en: Horizontal Ruler
sr: Водоравни лењир

en: Horizontal Scale
sr: Водоравна скала

en: Horizontal Scrollbar
sr: Водоравна линија са клизачем

en: Horizontal Snapping:
sr: Водоравно пријањање:

en: Horizontal Spacing:
sr: Водоравни размак:

en: Icon
sr: Икона

en: Icon Border:
sr: Ивица иконе:

en: Icon List
sr: Списак икона

en: Icon Selection
sr: Избор икона

en: Icon Size:
sr: Величина иконе:

en: Icon Width:
sr: Ширина иконе:

en: Icon:
sr: Иконa:

en: If a Gnome DB application is to be built
sr: Да ли ће се изградити Гном апликација са базом података

en: If a Gnome application is to be built
sr: Да ли ће се изградити Гном апликација

en: If a directory is needed rather than a file
sr: Да ли је уместо датотеке потребан директоријум

en: If a hint is set so the theme engine should draw rows in alternating colors
sr: Да ли је постављен предлог тако да склоп тема црта редове у разним бојама

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
sr: Да ли је main.c излаз који садржи main() функцију и она не постоји

en: If a small preview of the pixmap is displayed
sr: Да ли је приказан смањени преглед пиксмапе

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
sr: Да ли је празна вредност прихватљива, кад је 'Вредност у листи' постављена

en: If an insensitive version of the pixmap is built automatically
sr: Да ли се неосетљива верзија pixmap-е аутоматски формира

en: If arrows can be used to change the value
sr: Да ли се стрелице могу користити за промену вредности

en: If arrows work even if the value is not in the list
sr: Да ли стрелице раде чак иако вредност није на листи

en: If copies of old source files are made
sr: Да ли се чувају копије датотека изворног кода

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
sr: Да ли се производе датотеке за израду изворног кода, као Makefile.am и configure.in, уколико оне већ не постоје

en: If floating dock items are allowed
sr: Да ли су дозвољене ставке плутајућег дока

en: If only numeric entry is allowed
sr: Уколико је дозвољен једино унос бројева

en: If selected, text will be highlighted inside the widget
sr: Уколико је изабрано, у елементу ће текст бити истакнут

en: If strings are marked for translation by gettext
sr: Да ли су слогови обележени за превод помоћу gettext

en: If support for the Gnome Help system should be included
sr: Да ли се укључује подршка за Гном систем помоћи

en: If the alpha channel should be used
sr: Да ли се користи алфа канал

en: If the app bar has a progress indicator
sr: Да ли програмска линија има показивач напретка

en: If the app bar has an area for status messages and user input
sr: Да ли програмска линија има област за поруке о напретку и кориснички унос

en: If the aspect ratio should be determined by the child
sr: Да ли се се однос погледа одређује према наследнику

en: If the button is shown in an inconsistent state
sr: Да ли је приказано дугме у неодређеном стању

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
sr: Да ли је површина умекшана, тј. ивице текста и графике

en: If the check button is initially on
sr: Да ли је обележено дугме почетно укључено

en: If the check menu item is initially on
sr: Да ли је ознака ставке менија почетно укључена

en: If the children should all be the same size
sr: Да ли сви наследници треба да буду исте величине

en: If the children should be the same size
sr: Да ли наследник треба да буде исте величине

en: If the column header buttons are shown
sr: Да ли се приказују заглавља

en: If the column titles are shown
sr: Да ли су наслови стубаца приказани

en: If the cursor is visible
sr: Да ли је курзор видљив

en: If the day names should be shown
sr: Да ли је потребно приказати имена дана

en: If the default widget in the window is activated when Enter is pressed
sr: Да ли је подразумевана форма у прозору активирана кад је стиснут Ентер

en: If the dialog closes when any button is clicked
sr: Да ли се дијалог затвара кад се притисне на било које дугме

en: If the dialog has a horizontal separator above the buttons
sr: Да ли дијалог има водоравни сепаратор изнад дугмади

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
sr: Да ли се дијалог скрива, уместо да се уништи приликом затварања

en: If the dock item is always the only item in its band
sr: Да ли је ставка дока увек једина на својој траци

en: If the dock item is locked in position
sr: Да ли је ставка дока закључана у положају

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
sr: Да ли није никад дозвољено ставци дока да буде водоравна

en: If the dock item is never allowed to be vertical
sr: Да ли није никад дозвољено ставци дока да буде вертикална

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
sr: Да ли није никад дозвољено ставки дока да плута у свом сопственом прозору

en: If the entry has a frame around it
sr: Да ли унос има око себе оквир

en: If the file operation buttons are shown
sr: Да ли су приказана дугмад за операције са датотекама

en: If the file selection dialog should be modal
sr: Да ли дијалог за избор датотеке треба бити модалан

en: If the font size is shown as part of the font information
sr: Да ли се величина писма приказује као део информације о писму

en: If the handler runs after the class function
sr: Да ли се управљач извршава после функције класе

en: If the icon text can be edited by the user
sr: Да ли корисник може мењати текст

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
sr: Да ли је текст статичан, у ком случају се неће копирати помоћy GnomeIconList

en: If the indicator is always drawn
sr: Да ли је показивач увек нацртан

en: If the item is initially on.
sr: Да ли је елеменат почетно укључен.

en: If the label text can be selected with the mouse
sr: Да ли се текст ознаке може обележити мишем

en: If the layout is saved and restored automatically
sr: Да ли се конфигурација чува и повраћа аутоматски

en: If the month and year should be shown at the top
sr: Да ли је на врху потребно приказати месец и годину

en: If the month and year shouldn't be changeable
sr: Да ли се месец и година не могу мењати

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
sr: Да ли је ивица свеске приказана а табулатори нису

en: If the notebook tabs are scrollable
sr: Да ли су табулатори клизајући

en: If the notebook tabs are shown
sr: Да ли су табулатори свеске приказани

en: If the number of the week should be shown
sr: Да ли је потребно приказати број седмице

en: If the opacity control is shown
sr: Да ли је приказана контрола непровидности

en: If the palette is shown
sr: Да ли је палета приказана

en: If the pixmap is scaled
sr: Да ли је пиксмапа у размери

en: If the popup menu is enabled
sr: Да ли је омогућен искакајући мени

en: If the preview expands to fill its allocated area
sr: Да ли се приказ шири да би испунио алоцирану област

en: If the preview is color or grayscale
sr: Да ли је приказ у боји или у нијансама сиве боје

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
sr: Да ли се елеменат напретка понаша као предњи део Периног аута

en: If the radio button is initially on
sr: Да ли је радио дугме почетно укључено

en: If the radio menu item is initially on
sr: Да ли је радио ставка менија почетно укључена

en: If the range values are inverted
sr: Да ли су вредности опсега преокренуте

en: If the sample should use dithering to be more accurate
sr: Да ли пример користи прилагођавање да би био прецизнији

en: If the scale's value is shown
sr: Да ли је вредност скале приказана

en: If the searching is case sensitive
sr: Да ли је претрага осетљива на велика и мала слова

en: If the selected font is used when displaying the font information
sr: Да ли се изабрано писмо користи приликом приказа информације о писму

en: If the status bar has a resize grip to resize the window
sr: Да ли линија стања има простор за промену величине прозора

en: If the support functions are output
sr: Да ли се производе помоћне функције

en: If the text can be edited
sr: Да ли се текст може мењати

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
sr: Да ли ће се текст који је корисник унео видети. Кад је искључено, текст који се уноси се приказује као низ звездица, што је корисно за уношење лозинки

en: If the text includes an underlined access key
sr: Да ли текст садржи подвучени знак за пречицу

en: If the text includes pango markup
sr: Да ли текст садржи pango формат

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
sr: Да ли је текст преломљен да би стао у ширину ознаке

en: If the text should be shown in the progress bar
sr: Да ли се текст приказује у елементу напретка

en: If the time is shown as well as the date
sr: Да ли се приказују време и датум

en: If the time is shown in 24-hour format
sr: Да ли се време приказује у двадесетчетворочасовном формату

en: If the toggle button is initially on
sr: Да ли је прекидачко дугме почетно укључено

en: If the user can search through columns interactively
sr: Да ли корисник може интерактивно претраживати кроз врсте

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
sr: Да ли вредност пријања уз умношке корака

en: If the value is wrapped at the limits
sr: Да ли се вредност прелама на границама

en: If the value must be in the list
sr: Да ли вредност мора бити у листи

en: If the view is reorderable
sr: Да ли је могуће пресложити поглед

en: If the week should start on Monday
sr: Да ли седмица почиње са понедељком

en: If the widget can accept the input focus
sr: Да ли форма може да буде у фокусу за унос

en: If the widget can be the default action in a dialog
sr: Да ли форма може бити подразумевана акција у дијалогу

en: If the widget has the input focus
sr: Да ли је форма у фокусу за унос

en: If the widget is added to the component's data structure
sr: Да ли је форма додана структури података компоненте

en: If the widget is initially visible
sr: Да ли је форма почетно видљива

en: If the widget is the default action in the dialog
sr: Да ли је форма подразумевана акција у дијалогу

en: If the widget responds to input
sr: Да ли форма одговара на унос

en: If the window can be enlarged
sr: Да ли се прозор може повећати

en: If the window can be resized
sr: Да ли се прозору може мењати величина

en: If the window can be shrunk
sr: Да ли се прозор може скупљати

en: If the window has a status bar
sr: Да ли прозор има статусну линију

en: If the window is destroyed when its transient parent is destroyed
sr: Да ли се прозор затвара кад је његов директни претходник затворен

en: If the window is modal
sr: Да ли је прозор променљив

en: If tooltips are enabled
sr: Да ли су предлози омогућени

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
sr: Да ли се низови који се преводе чувају у посебној датотеци C изворног кода да би се омогућило превођење интерфејса које пуни libglade

en: If widget names are set in the source code
sr: Да ли се имена форми одређују у изворном коду

en: Image
sr: Слика

en: Inconsistent:
sr: Неодређено:

en: Indent:
sr: Увучено:

en: Indicator:
sr: Показивач:

en: Initial Type:
sr: Почетна врста:

en: Initially On:
sr: Почетно укључено:

en: Input Dialog
sr: Дијалог за унос

en: Insens
sr: Неосетљив

en: Insert After
sr: Убаци иза

en: Insert Before
sr: Убаци испред

en: Insert Column After
sr: Убаци стубац после

en: Insert Column Before
sr: Убаци стубац пре

en: Insert Item After
sr: Убаци ставку после

en: Insert Item Before
sr: Убаци ставку пре

en: Insert Page After
sr: Убаци страну после

en: Insert Page Before
sr: Убаци страну пре

en: Insert Row After
sr: Убаци ред после

en: Insert Row Before
sr: Убаци ред пре

en: Int1:
sr: ЦеоБрој1:

en: Int2:
sr: ЦеоБрој2:

en: Interface Creation Functions:
sr: Функције израде сучеља:

en: Invalid XML entity
sr: Неважећи XML ентитет

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за заглавље повратне функције: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за повратну функцију: %s
    %s

en: Invalid component
sr: Неважећа компонента

en: Invalid directory
sr: Неважећи директоријум

en: Invalid directory:
      %s
sr: Неважећи директоријум:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за заглавље интерфејса: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за изворни код интерфејса: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
sr: Неважећи избор у on_style_copy()

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
sr: Неважећи изворни директоријум:
    
    Изворни директоријум мора бити директоријум пројекта.
    или поддиректоријум директоријума пројекта.

en: Invalid stock menu item
sr: Неважећа ставка базног панела

en: Invalid style name
sr: Неважеће име стила

en: Invalid support header filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за заглавље подршке: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
sr: Неважеће име датотеке за помоћни изворни код: %s
    %s

en: Invalid value
sr: Неважећа вредност

en: Inverted:
sr: Преокренуто:

en: Invisible Char:
sr: Невидљиви карактер:

en: Item Type:
sr: Врста елемента:

en: Items:
sr: Ставке:

en: Justification:
sr: Поравнање:

en: Justify:
sr: Сложи у блок:

en: Key
sr: Типка

en: Key:
sr: Кључ:

en: Keys
sr: Кључеви

en: Label
sr: Ознака

en: Label For
sr: Ознака за

en: Label X Align:
sr: Ознака икс поравнања:

en: Label Y Align:
sr: Ознака ипсилон поравнања:

en: Label with Accelerator
sr: Ознака са убрзавачем

en: Label:
sr: Ознака:

en: Labelled By
sr: Означено од

en: Language:
sr: Језици:

en: Layout
sr: Изглед

en: Layout:
sr: Распоред:

en: Left
sr: Лево

en: Left Margin:
sr: Лева маргина

en: LibGlade Options
sr: LibGlade опције

en: License:
sr: Лиценца:

en: Lines
sr: Линије

en: List
sr: Списак

en: List Item
sr: Ставка списка

en: List or Tree View
sr: Списак разгранатог погледа

en: Locked:
sr: Закључано:

en: Login
sr: Пријава

en: Logo Back. Color:
sr: Боја поз. логоа:

en: Logo Image:
sr: Слика за лого:

en: Logo:
sr: Лого:

en: Lower Hour:
sr: Нижи час:

en: Lower Value:
sr: Нижа вредност:

en: Max Length:
sr: Највећа дужина:

en: Max Saved:
sr: Макс. сачувано:

en: Max:
sr: Макс:

en: Member Of
sr: Члан

en: Menu Bar
sr: Мени

en: Menu Editor
sr: Едитор менија

en: Menu Item
sr: Ставка менија

en: Menu Label:
sr: Ознака менија:

en: Menu item with a pixmap
sr: Ставка менија са сликом

en: Message Type:
sr: Врста порука:

en: Message:
sr: Порука:

en: Metric:
sr: Мере:

en: Min:
sr: Мин:

en: Mod
sr: Начин

en: Modal:
sr: Променљив:

en: Mode:
sr: Начин:

en: Modifiers:
sr: Модификатори:

en: Monday First:
sr: Прво понедељак:

en: Mouse movement hints
sr: Наговештаји померања миша

en: Mouse movement with any button pressed
sr: Померање миша кад је било које дугме притиснуто

en: Mouse movement with button 1 pressed
sr: Померање миша кад је дугме 1 притиснуто

en: Mouse movement with button 2 pressed
sr: Померање миша кад је дугме 2 притиснуто

en: Mouse movement with button 3 pressed
sr: Померање миша кад је дугме 3 притиснуто

en: Move the item and its children down one level
sr: Помери елеменат и његове наследнике један ниво испод

en: Move the item and its children down one place in the list
sr: Помери елеменат и његове наследнике једно место испод на листи

en: Move the item and its children up one level
sr: Помери елеменат и његове наследнике један ниво изнад

en: Move the item and its children up one place in the list
sr: Помери елеменат и његове наследнике једно место изнад на листи

en: N/A
sr: Није доступно

en: Name
sr: Име

en: Name:
sr: Име:

en: Named Style:
sr: Именовани стил:

en: Never Floating:
sr: Никад плутање:

en: Never Horizontal:
sr: Никад водоравно:

en: Never Vertical:
sr: Никад вертикално:

en: New
sr: Ново

en: New Bonobo Control
sr: Нова Bonobo контрола

en: New File
sr: Нова датотека

en: New G_NOME Project
sr: Нови Г_ном пројекат

en: New Gnome Druid
sr: Нови Gnome друид

en: New GnomePropertyBox
sr: Нов GnomePropertyBox

en: New Group
sr: Нова група

en: New Group:
sr: Нова група:

en: New Project
sr: Нови пројекат

en: New Style:
sr: Нови стил:

en: New _GTK+ Project
sr: Нови _Гтк+ пројекат

en: New columned list
sr: Нова листа са ступцима

en: New columned tree
sr: Ново стабло са ступцима

en: New dialog
sr: Нови дијалог

en: New horizontal box
sr: Нова водоравна кућица

en: New horizontal button box
sr: Нова водоравна кућица са дугмадима

en: New notebook
sr: Нова свеска

en: New project created.
sr: Направљен је нови пројекат.

en: New table
sr: Нова табела

en: New toolbar
sr: Нови сет алатки

en: New vertical box
sr: Нова вертикална кућица

en: New vertical button box
sr: Нова вертикална кућица са дугмадима

en: Next Page
sr: Следећа страна

en: No
sr: Не

en: Node Child Of
sr: Наследник Чвора

en: None
sr: Ништа

en: Normal
sr: Обично

en: Notebook
sr: Свеска

en: Number of Pages:
sr: Број страна:

en: Number of columns:
sr: Број стубаца:

en: Number of items:
sr: Број ставки:

en: Number of pages:
sr: Број страна:

en: Number of rows:
sr: Број редова:

en: Numeric:
sr: Нумерички:

en: OK
sr: У реду

en: OK If Empty:
sr: OK ако је празно:

en: Obey Child:
sr: Поштуј наследника:

en: Object
sr: Објекат

en: Object:
sr: Објекат:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
sr: Само се GnomeDockItem форме могу прекопирати у GnomeDock.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
sr: Само се GnomeDockItem форме могу прекопирати преко GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a dialog action area.
sr: Само се дугмад могу прекопирати у област акције дијалога.

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
sr: Само се елементи списка могу прекопирати у мени или на линију менија.

en: Op_tions...
sr: Оп_ције...

en: Open
sr: Отвори

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: Open Project
sr: Отвори пројекат

en: Open an existing project
sr: Отвори постојећи пројекат

en: Optio_ns
sr: Опц_ије

en: Option Menu
sr: Мени са опцијама

en: Options
sr: Опције

en: Orientation:
sr: Правац пружања

en: Output Build Files
sr: Произведи датотеке за израду

en: Output Support Functions
sr: Произведи помоћне Функције

en: Output main.c File
sr: main.c датотека је излаз

en: Output the project source code
sr: Произведи изворни код пројекта

en: Pack Start:
sr: Смести на почетак:

en: Packing
sr: Паковање

en: Padding:
sr: Подлога:

en: Page Inc:
sr: Страна пов:

en: Page Size:
sr: Величина стране:

en: Palette
sr: Палета

en: Palette:
sr: Палета:

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste the widget from the clipboard over the selected widget
sr: Убаци елемнт из списка исечака преко изабраног елемента

en: Pick a Font
sr: Изабери писмо

en: Pick a color
sr: Изабери боју

en: Pixels Per Unit:
sr: Пиксела у јединици:

en: Pixels of blank space above paragraphs
sr: Број пиксела празног простора изнад пасуса

en: Pixels of blank space below paragraphs
sr: Број пиксела празног простора испод пасуса

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sr: Број пиксела празног простора између преломљених редова у пасусу

en: Pixmap
sr: Пиксмапа

en: Pixmaps Directory:
sr: Директоријум пиксмапа:

en: Policy:
sr: Начин употребе:

en: Popup Menu
sr: Искачући мени

en: Position:
sr: Позиција:

en: Prelight
sr: Осветљење

en: Press
sr: Притисни

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview Text:
sr: Текст за преглед:

en: Preview:
sr: Приказ:

en: Previous Page
sr: Претходна страна

en: Program Name:
sr: Име програма:

en: Progress Bar
sr: Елеменат напретка

en: Progress:
sr: Напредак:

en: Project Directory:
sr: Директоријум пројекта:

en: Project File:
sr: Датотека пројекта:

en: Project Name:
sr: Име пројекта:

en: Project Options
sr: Поставке пројекта

en: Project opened.
sr: Пројекат отворен.

en: Project saved.
sr: Пројекат сачуван.

en: Projects
sr: Пројекти

en: Propagate:
sr: Пренеси:

en: Properties
sr: Особине

en: Properties:
sr: Особине:

en: Properties: <none>
sr: Особине: <ниједна>

en: Property Dialog Box
sr: Кућица дијалога вредности

en: Provider Selector
sr: Избор снабдевача

en: Public:
sr: Јавно:

en: Pulse Step:
sr: Корак импулса:

en: Put this widget in a separate source file
sr: Стави ову форму у посебну датотеку изворног кода

en: Put this widget's subtree in a separate class
sr: Стави подстабло ове форме у посебну класу

en: Quit Glade
sr: Изађи из Глејда

en: Radio
sr: Радио

en: Radio Button
sr: Радио дугме

en: Radio Menu Item
sr: Радио ставка менија

en: Ratio:
sr: Однос:

en: Redisplay
sr: Прикажи поново

en: Relationship: %s
sr: Однос: %s

en: Release
sr: Пусти

en: Remove Alignment
sr: Уклони поравнање

en: Remove Button Contents
sr: Уклоните садржај дугмета

en: Remove Event Box
sr: Уклони кутију догађаја

en: Remove Label
sr: Уклони ознаку

en: Remove Scrolled Window
sr: Уклони прозор са клизачем

en: Rename
sr: Промени име

en: Rename Style To:
sr: Преименуј стил у:

en: Reorderable:
sr: Могуће пресложити:

en: Resizable:
sr: Променљиве величине:

en: Resize Grip:
sr: Простор за измену величине:

en: Resize:
sr: Промени величину:

en: Response ID:
sr: ID одговора:

en: Right
sr: Десно

en: Right Margin:
sr: Десна маргина

en: Row Spacing:
sr: Размак између редова:

en: Row Span:
sr: Простирање редова:

en: Rows:
sr: Редови:

en: Rules Hint:
sr: Предлог правила:

en: S_nap to Grid
sr: _Приони на мрежу

en: Save
sr: Сачувај

en: Save File
sr: Сачувај датотеку

en: Save Project
sr: Сачувај пројекат

en: Save Translatable Strings
sr: Сачувај низове који се преводе

en: Save project
sr: Сачувај пројекат

en: Scaled Height:
sr: Висина размере:

en: Scaled Width:
sr: Ширина размере:

en: Scaled:
sr: У размери:

en: Scrollable:
sr: Клизајуће:

en: Scrolled Window
sr: Клизајући прозор

en: Select
sr: Одаберите

en: Select Accelerator Key
sr: Изабери кључ за пречицу

en: Select Color
sr: Изаберите боју

en: Select File
sr: Одабери датотеку

en: Select Font
sr: Изабери писмо

en: Select Mode:
sr: Изаберите начин:

en: Select Named Style
sr: Изабери именовани стил

en: Select Signal
sr: Изабери сигнал

en: Select X Events
sr: Изабери X догађаје

en: Select a Bonobo Control
sr: Изабери Bonobo контролу

en: Select icon
sr: Изабери икону

en: Select the Project Directory
sr: Изаберите директоријум пројекта

en: Select the widgets with this relationship
sr: Изабери форме са овим односима

en: Selectable:
sr: Могуће обележити:

en: Selected
sr: Изабрано

en: Selector
sr: Избирач

en: Sensitive:
sr: Осетљиво:

en: Separate Class:
sr: Посебна класа:

en: Separate File:
sr: Посебна датотека:

en: Separator for Menus
sr: Сепаратор менија

en: Set Grid _Options...
sr: Постави опције за _мрежу...

en: Set Snap O_ptions...
sr: Постави опције за приањањ_е...

en: Set True to let the tab expand
sr: Стави на Тачно да би се дозволило табулаторима да се прошире

en: Set True to let the tab fill its allocated area
sr: Стави на Тачно да би се дозволило табулатору да испуни алоцирану област

en: Set True to let the widget expand
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се шири

en: Set True to let the widget expand horizontally
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се шири водоравно

en: Set True to let the widget expand vertically
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се шири вертикално

en: Set True to let the widget fill its allocated area
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да испуни алоцирану област

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да испуни водоравну алоцирану област

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да испуни вертикалну алоцирану област

en: Set True to let the widget resize
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да мења величину

en: Set True to let the widget shrink
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се скупља

en: Set True to let the widget shrink horizontally
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се скупља водоравно

en: Set True to let the widget shrink vertically
sr: Стави на Тачно да би се дозволило форми да се скупља вертикално

en: Set True to pack the tab at the start of the notebook
sr: Стави на Тачно да би се табулатор сместио на почетак свеске

en: Set True to pack the widget at the start of the box
sr: Стави на Тачно да би се форма сместила на почетак кућице

en: Set True to propagate the style to the widget's children
sr: Стави на Тачно да би се пренео стил на наследнике форме

en: Set True to start a new group of toolbar items
sr: Стави на Тачно да би се започела нова група ставки сета алатки

en: Set Widget Names
sr: Одреди имена Форми

en: Set options for snapping to the grid
sr: Постави опције за приањање уз мрежу

en: Set the grid style and spacing
sr: Постави стил мреже и размак

en: Set the spacing between grid lines
sr: Одреди размак између линија мреже

en: Set which parts of a widget snap to the grid
sr: Одреди који делови форме пријањају на мрежу

en: Shadow Type:
sr: Врста сенке:

en: Shadow:
sr: Сенка:

en: Shift
sr: Шифт

en: Show Border:
sr: Прикажи ивицу:

en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

en: Show Help Button
sr: Прикажи дугме за помоћ

en: Show Popup:
sr: Прикажи искакајући мени:

en: Show Property _Editor
sr: Прикажи едитор _вредности

en: Show Size:
sr: Прикажи величину:

en: Show Tabs:
sr: Прикажи табулаторе:

en: Show Text:
sr: Прикажи текст:

en: Show Time:
sr: Прикажи време:

en: Show Titles:
sr: Прикажите наслове:

en: Show Value:
sr: Прикажи вредност:

en: Show Widget _Tree
sr: Прикажи стабло _форми

en: Show _Clipboard
sr: Прикажи списак _исечака

en: Show _Grid
sr: Прикажи мре_жу

en: Show _Palette
sr: Прикажи _палету

en: Show _Widget Tooltips
sr: Прикажи пре_длоге за форму

en: Show the clipboard
sr: Прикажи списак исечака

en: Show the grid (in fixed containers only)
sr: Прикажи мрежу (само у фиксним контејнерима)

en: Show the palette of widgets
sr: Прикажи палету са формама

en: Show the property editor
sr: Прикажи едитор вредности

en: Show the tooltips of created widgets
sr: Прикажи предлоге за креирану форму

en: Show the widget tree
sr: Прикажи стабло форми

en: Shrink:
sr: Скупи:

en: Side Watermark:
sr: Водотисак на боку:

en: Signal
sr: Сигнал

en: Signal Handler & Callback Functions:
sr: Функције за управљање сигналима и позваним функцијама:

en: Signal to emit
sr: Сигнал који се емитује

en: Signal:
sr: Сигнал:

en: Signals
sr: Сигнали

en: Size:
sr: Величина

en: Snap Edge:
sr: Ивица пријањања:

en: Snap Options
sr: Поставке пријањања

en: Snap widgets to the grid
sr: Приони форму за мрежу

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
sr: Приони форму на мрежу (само у фиксним контејнерима)

en: Snap:
sr: Пријањање:

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
sr: Извини - генерисање изворног кода за %s још увек није оперативно

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
sr: Извини - копирање преко GnomeDockItem још увек није оперативно.

en: Source Directory:
sr: Директоријум изворног кода:

en: Source File:
sr: Датотека изворног кода:

en: Source code written.
sr: Изворни код исписан.

en: Source file for interface creation functions
sr: Изворна датотека за функције за израду сучеља

en: Source file for signal handler and callback functions
sr: Изворна датотека за руковаоца сигналима и позивне функције

en: Source file for support functions
sr: Изворна датотека за помоћне функције

en: Space Above:
sr: Простор изнад:

en: Space Below:
sr: Простор испод:

en: Space Inside:
sr: Простор унутра:

en: Spacing:
sr: Размак:

en: Spin Button
sr: Дугме које се окреће

en: Start tag expected
sr: Очекивана почетна ознака

en: Start with the palette hidden
sr: Почни са скривеном палетом

en: Start with the property editor hidden
sr: Почни са скривеним едитором вредности

en: Status Bar
sr: Линија стања

en: Status Bar:
sr: Статусна линија:

en: Status Message.
sr: Порука о стању.

en: Status:
sr: Стање:

en: Step Inc:
sr: Корак пов:

en: Stock Button:
sr: Уобичајено дугме:

en: Stock Item:
sr: Уобичајени елеменат:

en: Store Config:
sr: Сачувај кофигурацију:

en: String1:
sr: Низ1:

en: String2:
sr: Низ2:

en: Style
sr: Стил

en: Style:
sr: Стил:

en: Styles
sr: Стилови

en: Subdirectories:
sr: Поддиректоријуми:

en: Support Functions:
sr: Помоћне функције:

en: Switch Next
sr: Пребаци следећу

en: Switch Previous
sr: Пребаци претходну

en: System Error
sr: Системска грешка

en: System error message:
sr: Системска порука грешке:

en: Tab Horz. Border:
sr: Таб. вод. ивица:

en: Tab Pos:
sr: Таб. (поз.):

en: Tab Vert. Border:
sr: Таб. вер. ивица:

en: Table
sr: Табела

en: Table Caption:
sr: Наслов табеле:

en: Table Editor
sr: Едитор табеле

en: Text Box Color:
sr: Боја кућице за текст:

en: Text Color:
sr: Боја текста:

en: Text Editable:
sr: Текст се може мењати:

en: Text Entry
sr: Унос текста

en: Text Spacing:
sr: Размак текста:

en: Text Static:
sr: Статичан текст:

en: Text View
sr: Текстуални приказ

en: Text Visible:
sr: Текст видљив:

en: Text color
sr: Боја текста

en: Text inside the gray bar
sr: Текст унутар сиве траке

en: Text:
sr: Текст:

en: That style name is already in use
sr: Име стила већ постоји

en: The C source file to save all translatable strings in
sr: Изворна датотека C кода у којој ће се сачувати сви низови који се преводе

en: The ID to save the history entries under
sr: Идентификација под којом се чувају ставке историјата

en: The URL to display when the button is clicked
sr: Адреса (URL) која се приказује кад се кликне на дугме

en: The X Extension events mode
sr: Мод догађаја X проширења

en: The X coordinate of the widget in the GtkFixed
sr: X координата форме у GtkFixed

en: The X coordinate of the widget in the GtkLayout
sr: X координата форме у GtkLayout

en: The X events that the widget receives
sr: X догађаји које форма прихвата

en: The Y coordinate of the widget in the GtkFixed
sr: Y координата форме у GtkFixed

en: The Y coordinate of the widget in the GtkLayout
sr: Y координата форме у GtkLayout

en: The accelerator key
sr: Типка убрзавача

en: The aspect ratio of the frame's child
sr: Однос погледа наследника оквира

en: The authors of the package, one on each line
sr: Аутори пакета, по један на линији

en: The background color around the logo
sr: Боја позадине око логоа

en: The background color around the title
sr: Боја позадине око наслова

en: The background color of the main text area
sr: Боја позадине области основног текста

en: The background color of the page
sr: Боја позадине странице

en: The character to use if the text should not visible, e.g. when entering passwords
sr: карактер који ће се користити уколико се не жели да се текст не види, нпр. приликом уноса лозинки

en: The class name to pass to the window manager
sr: Име класе која се предаје управљачу прозора

en: The class of the widget
sr: Класа форме

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
sr: Степен успона дугмета које се врти, користи се заједно са повећањем броја странице

en: The color of the main text
sr: Боја основног текста

en: The color of the title text
sr: Боја текста наслова

en: The copyright notice
sr: Порука о ауторским правима

en: The current position on the ruler
sr: Текућа позиција на лењиру

en: The data passed to the handler
sr: Подаци који се предају управљачу

en: The default height of the window
sr: Подразумевана висина прозора

en: The default width of the window
sr: Подразумевана ширина прозора

en: The description of the widget to pass to assistive technologies
sr: Опис форме који се предаје помоћним технологијама

en: The direction of the arrow
sr: Смер стрелице

en: The directory to save generated source code
sr: Директоријум за смештај генерисаног изворног кода

en: The directory to store pixmaps
sr: Директоријум за смештај пиксмапа

en: The documenters of the package, one on each line
sr: Писци документације, по један на линији

en: The edge of the handle box which snaps into position
sr: Ивица кућице за руковање која пријања положају

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
sr: Датотека у којој се налазе декларације функција за креирање интерфејса

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
sr: Датотека у коју се уписују декларације управљача сигнала и позваних функција

en: The file in which the declarations of the support functions are written
sr: Датотека у коју се уписују декларације помоћних функција

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
sr: Датотека у којој су уписани празни управљачи сигнала и позване функције

en: The file in which the functions to create the interface are written
sr: Датотека у којој се налазе функције за креирање интерфејса

en: The file in which the support functions are written
sr: Датотека у коју се уписују помоћне функције

en: The file to write source code into
sr: Датотека за упис изворног кода

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
sr: Име датотеке мора бити име датотеке блиског рођака.
    Користи опције пројекта да га поставиш.

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
sr: Име датотеке се мора поставити у дијалогу са опцијама пројекта.

en: The first integer argument to pass to the function
sr: Први цео број који се предаје функцији као аргумент

en: The first string argument to pass to the function
sr: Први низ који се предаје функцији као аргумент

en: The font to use for any text in the widget
sr: Писмо које се користи за било који текст у форми

en: The fraction of the progress bar length to move the bouncing block when pulsed
sr: Део дужине линије напретка за који треба померити скачући блок кад се пулсира

en: The fraction of work that has been completed
sr: Део посла који је завршен

en: The function to be called when the item is selected
sr: Функција која се позива кад се изабере елеменат

en: The function to handle the signal
sr: Функција која обрађује сигнал

en: The function which creates the widget
sr: Функција која ствара форму

en: The graphic to use as the background of the widget
sr: Графика која се користи као позадина форме

en: The height of the layout area
sr: Висина области приказа

en: The height to scale the pixmap to
sr: Висина размере у којој ће бити икона

en: The high value of the ruler
sr: Виша вредност лењира

en: The highest hour to show in the popup
sr: Највиши час који се показује у искоку

en: The horizontal alignment
sr: Водоравно поравнање

en: The horizontal alignment of the arrow
sr: Водоравно поравнање стрелице

en: The horizontal alignment of the child widget
sr: Водоравно поравнање наслеђене форме

en: The horizontal alignment of the entire label
sr: Водоравно поравнање целе ознаке

en: The horizontal alignment of the frame's child
sr: Водоравно поравнање наследника оквира

en: The horizontal alignment of the frame's label widget
sr: Водоравно поравнање форме за ознаку оквира

en: The horizontal alignment of the text
sr: Водоравно поравнање текста

en: The horizontal padding
sr: Водоравна подлога

en: The horizontal scale of the child widget
sr: Водоравна ширина наслеђене форме

en: The icon for this window
sr: Икона за овај прозор

en: The icon to display
sr: Икона за приказ

en: The image to display along the top of the page
sr: Слика која се приказује дуж врха стране

en: The initial position of the window
sr: Почетна позиција прозора

en: The initial type of the curve
sr: Почетна врста закривљења

en: The initial value
sr: Почетна вредност

en: The items in the combo list, one per line
sr: Ставке у комбинованој листи, једна по линији

en: The justification of the lines of the label
sr: Слагање у блок линија ознаке

en: The justification of the text
sr: Поравнање текста

en: The layout style of the buttons
sr: Стил распореда дугмади

en: The left edge of the widget in the table
sr: Лева ивица форме у табели

en: The license which is added at the top of generated files
sr: Лиценца која ће се поставити на почетку генерисаних датотека

en: The logo to display in the top-right of the page
sr: Лого који се приказује у горњем левом делу странице

en: The low value of the ruler
sr: Нижа вредност на лењиру

en: The lowest hour to show in the popup
sr: Најнижи час који се показује у искоку

en: The main image to display on the side of the page.
sr: Водотисак који се приказује на боку странице.

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
sr: Основни текст на страници који те упознаје са друидом.

en: The maximum horizontal value
sr: Највиша водоравна вредност

en: The maximum length of the text
sr: Највећа дужина текста

en: The maximum number of history entries saved
sr: Највећи број сачуваних ставки историјата

en: The maximum value
sr: Највећа вредност

en: The maximum value of the ruler
sr: Највећа вредност лењира

en: The maximum vertical value
sr: Највиша вертикална вредност

en: The maximum x coordinate
sr: Највећа икс координата

en: The maximum y coordinate
sr: Највећа ипсилон координата

en: The message to display
sr: Порука за приказ

en: The minimum horizontal value
sr: Најнижа водоравна вредност

en: The minimum value
sr: Најмања вредност

en: The minimum vertical value
sr: Најнижа вертикална вредност

en: The minimum x coordinate
sr: Најмања икс координата

en: The minimum y coordinate
sr: Најмања ипсилон координата

en: The name of the current project
sr: Име текућег пројекта

en: The name of the program
sr: Име програма

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
sr: Име стила који може бити заједнички за више форми

en: The name of the widget
sr: Име форме

en: The name of the widget to pass to assistive technologies
sr: Име форме које се предаје помоћним технологијама

en: The name to pass to the window manager
sr: Име које се предаје управљачу прозора

en: The number of buttons
sr: Број дугмади

en: The number of characters to leave space for in the entry
sr: Број карактера за које треба оставити места у уносу

en: The number of columns in the table
sr: Број стубаца у табели

en: The number of columns spanned by the widget in the table
sr: Број стубаца простртих формом у табели

en: The number of decimal digits to show
sr: Број децималних цифара који се жели приказати

en: The number of digits to show
sr: Број цифара који се жели да приказати

en: The number of items in the toolbar
sr: Број ставки у сету алатки

en: The number of notebook pages
sr: Број страна у свесци

en: The number of pixels around icons (unused?)
sr: Број пиксела око иконе (не користи се?)

en: The number of pixels between columns of icons
sr: Број пиксела између стубаца икона

en: The number of pixels between rows of icons
sr: Број пиксела између редова икона

en: The number of pixels between the text and the icon
sr: Број пиксела између текста и иконе

en: The number of pixels corresponding to one unit
sr: Број пиксела који одговара једној јединици мере

en: The number of rows in the table
sr: Број редова у табели

en: The number of rows spanned by the widget in the table
sr: Број редова простртих формом у табели

en: The number of widgets in the box
sr: Број форми у кућици

en: The object which receives the signal
sr: Објекат који прима сигнал

en: The orientation of a floating dock item
sr: Правац пружања плутајуће ставке дока

en: The orientation of the progress bar's contents
sr: Правац пружања садржаја линије напретка

en: The page increment
sr: Увећање странице

en: The page size
sr: Величина странице

en: The page's position in the list of pages
sr: Позиција стране у листи страница

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
sr: Директоријум пиксмапа није одређен.
    Одреди га помоћу дијалога за опције пројекта.

en: The pixmap filename
sr: Име pixmap-е

en: The pixmap to use as the logo
sr: Пиксмапа која се користи као лого

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
sr: Директоријум пиксмапа није одређен.
    Одреди га помоћу дијалога за опције пројекта.

en: The position of the divider
sr: Позиција преграде

en: The position of the handle
sr: Позиција ручке

en: The position of the notebook tabs
sr: Позиција табулатора

en: The position of the value
sr: Позиција вредности

en: The preview text to display
sr: Текст за преглед за приказ

en: The preview text to show in the font selection dialog
sr: Прегледни текст за приказ у дијалогу избора писма

en: The project directory
sr: Директоријум пројекта

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
sr: Директоријум пројекта није одређен.
    Одреди га помоћу дијалога за опције пројекта.

en: The project file
sr: Датотека пројекта

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
sr: Група радио дугмади (уобичајено је да су то сва радио дугмад са истим претходником)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
sr: Група радио ставки менија (уобичајено је да су то све радио ставке менија са истим претходником)

en: The radio menu item's group
sr: Група радио елемената менија

en: The relief style of the button
sr: Стил рељефа дугмета

en: The requested font is not available.
sr: Захтевано писмо није доступно.

en: The requested height of the widget (usually used to set the minimum height)
sr: Захтевана висина форме (обично се користи да би се поставила најмања висина)

en: The requested width of the widget (usually used to set the minimum width)
sr: Захтевана ширина форме (обично се користи да би се поставила најмања ширина)

en: The response code returned when the button is pressed. Select one of the standard responses or enter a positive integer value
sr: Шифра одговора који се добија кад се притисне дугме. Изаберите један од стандардних одговора или унесите позитивну целобројну вредност

en: The second integer argument to pass to the function
sr: Други цео број који се предаје функцији као аргумент

en: The second string argument to pass to the function
sr: Други низ који се предаје функцији као аргумент

en: The selection mode
sr: Начин избора

en: The selection mode of the columned list
sr: Изабрани начин за листу са ступцима

en: The selection mode of the columned tree
sr: Начин изабирања за стабло са ступцима

en: The selection mode of the list
sr: Изабрани начин за листу

en: The shadow type of the arrow
sr: Врста сенке стрелице

en: The signal to add a handler for
sr: Сигнал за који се додаје управљач

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
sr: Сигнал који се емитује кад се убрзавач притисне

en: The size of the font to use in the font picker button
sr: Величина писма које се користи у дугмету за избор писма

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
sr: Величина водоравне ивице табулатора

en: The size of the notebook tabs' vertical border
sr: Величина вертикалне ивице табулатора

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
sr: Изворни директоријум није одређен.
    Одреди га помоћу дијалога за опције пројекта.

en: The space between each child
sr: Размак између сваког наследника

en: The space between each column
sr: Размак између сваког ступца

en: The space between each row
sr: Размак између сваког реда

en: The space between the buttons
sr: Размак између дугмади

en: The step increment
sr: Увећање корака

en: The stock Gnome item to use.
sr: Уобичајени Гном елеменат који се користи.

en: The stock button to use
sr: Уобичајено дугме које се користи

en: The stock icon size
sr: Величина уобичајене иконе

en: The stock item to use.
sr: Уобичајени елеменат који се користи.

en: The table caption to pass to assistive technologies
sr: Наслов табеле који се предаје помоћним технологијама

en: The text of the menu item, or empty for separators.
sr: Текст ставке менија, или празно за раздвајаче.

en: The text to display
sr: Текст за приказ

en: The text to display in the button
sr: Текст који се приказује у дугмету

en: The text to display in the popup menu
sr: Текст који се приказује у искакајућем менију

en: The text to display over the progress bar
sr: Текст који се приказује изнад линије напретка

en: The tip to show when the mouse is over the item
sr: Савет који се приказује кад је показивач миша изнад елемента

en: The title of the color selection dialog
sr: Наслов за дијалог избора боје

en: The title of the file selection dialog
sr: Наслов за дијалог избора датотеке

en: The title of the font selection dialog
sr: Наслов за дијалог избора писма

en: The title of the page
sr: Наслов странице

en: The title of the window
sr: Наслов прозора

en: The toolbar orientation
sr: Оријентација сета алатки

en: The toolbar style
sr: Стил сета алатки

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
sr: Предлог који се приказује кад је миш постављен изнад форме

en: The top edge of the widget in the table
sr: Горња ивица форме у табели

en: The translators of the package. This should normally be left empty so that translators can add their names in the po files
sr: Преводиоци пакета. Овде оставити празан простор да би преводиоци могли да додају своја имена у по датотекама

en: The type of shadow around the dock item
sr: Врста сенке око ставке дока

en: The type of shadow around the handle box
sr: Врста сенке око кућице за руковање

en: The type of shadow of the columned list's border
sr: Врста сенке ивице листе са ступцима

en: The type of shadow of the columned tree's border
sr: Врста сенке ивице стабла са ступцима

en: The type of shadow of the frame
sr: Врста сенке оквира

en: The type of shadow of the viewport
sr: Врста сенке прегледног простора

en: The type of the curve
sr: Врста закривљења

en: The type of the message box
sr: Врста кутије са порукама

en: The type of the window
sr: Врста прозора

en: The units of the ruler
sr: Јединице на лењиру

en: The update policy of the scale
sr: Начин промене скале

en: The update policy of the scrollbar
sr: Начин промене линије са клизачем

en: The update policy of the vertical scrollbar
sr: Начин промене вертикалне линије са клизачем

en: The vertical alignment
sr: Вертикално поравнање

en: The vertical alignment of the arrow
sr: Вертикално поравнање стрелице

en: The vertical alignment of the child widget
sr: Вертикално поравнање наслеђене форме

en: The vertical alignment of the entire label
sr: Вертикално поравнање целе ознаке

en: The vertical alignment of the frame's label widget
sr: Вертикално поравнање форме ознаке оквира

en: The vertical alignment of the text
sr: Вертикално поравнање текста

en: The vertical padding
sr: Вертикална подлога

en: The vertical scale of the child widget
sr: Вертикална ширина наслеђене форме

en: The watermark to display at the top of the page.
sr: Водотисак који се приказује на врху странице.

en: The widget can't be deleted
sr: Форма се не може обрисати

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
sr: Ова форма је креирана аутоматски као део надређене форме, и не може се обрисати.

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined access key is used
sr: Елемент за постављање фокуса тастатуре када се користи подвучен тастер за пречицу

en: The widget's padding
sr: Подлога форме

en: The widget's position relative to its siblings
sr: Положај форме у односу на своју браћу

en: The width of each icon
sr: Ширина сваке иконе

en: The width of the border around the container
sr: Ширина ивице око контејнера

en: The width of the layout area
sr: Ширина области приказа

en: The width to scale the pixmap to
sr: Ширина размере у којој ће бити икона

en: The wrapping of the text
sr: Преламање текста

en: There is no project currently open.
    Create a new project with the Project/New command.
sr: Тренутно нема ниједног отвореног пројекта.
    Направи нови пројекат помоћу Пројекат/Нови наредбе.

en: Title Color:
sr: Боја наслова:

en: Title:
sr: Наслов:

en: Toggle Button
sr: Прекидачко дугме

en: Toolbar
sr: Сет алатки

en: Tooltip:
sr: Савет:

en: Tooltips:
sr: Предлози:

en: Top
sr: Врх

en: Top Watermark:
sr: Водотисак на врху:

en: Translatable Strings:
sr: Низови који се преводе:

en: Translators:
sr: Преводиоци:

en: Type
sr: Врста

en: Type:
sr: Врста:

en: URL:
sr: Адреса (URL):

en: Unexpected end of file
sr: Неочекиван крај датотеке

en: Unknown error code
sr: Непознати код грешке

en: Update
sr: Ажурирај

en: Update Policy:
sr: Начин измене:

en: Upper Hour:
sr: Горњи час:

en: Upper Value:
sr: Горња вредност:

en: Use Alpha:
sr: Користи Алфа:

en: Use Always:
sr: Увек користите:

en: Use Arrows:
sr: Користите стрелице:

en: Use Font:
sr: Користи писмо:

en: Use Markup:
sr: Користи Формат:

en: Use Size:
sr: Користи величину:

en: Use Underline:
sr: Користи подвлачење:

en: V Max:
sr: В макс:

en: V Min:
sr: В мин:

en: V Padding:
sr: В Подлога:

en: V Page Inc:
sr: В страна укљ:

en: V Page Size:
sr: В величина стране:

en: V Policy:
sr: Вер. начин:

en: V Step Inc:
sr: В корак укљ:

en: V Value:
sr: В вредност:

en: Value In List:
sr: Вредност у листи:

en: Value Pos:
sr: Вредност (поз.):

en: Value:
sr: Вредност:

en: Vertical Box
sr: Вертикална кућица

en: Vertical Button Box
sr: Вертикална кућица са дугмадима

en: Vertical Panes
sr: Вертикалне површине

en: Vertical Ruler
sr: Вертикални лењир

en: Vertical Scale
sr: Вертикална размера

en: Vertical Scrollbar
sr: Вертикална линија са клизачем

en: Vertical Separator
sr: Вертикални сепаратор

en: Vertical Snapping:
sr: Вертикално пријањање:

en: Vertical Spacing:
sr: Вертикални размак:

en: View the Glade FAQ
sr: Погледајте питања и одговоре за Глејда

en: View the turbo start guide
sr: Погледај водич за турбо старт

en: Viewport
sr: Прегледни простор

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
sr: Видљивост форми. Јавне форме се извозе у глобалну мапу.

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Visible:
sr: Видљиво:

en: WM Class:
sr: WM Класа:

en: WM Name:
sr: WM Име:

en: Week Numbers:
sr: Бројеви седмице:

en: What to display in the font picker button
sr: Шта приказати у дугмету за избор писма

en: When the horizontal scrollbar will be shown
sr: Када ће се приказивати стрелице за водоравно померање садржаја

en: When the mouse enters the window
sr: Кад миш уђе у прозор

en: When the mouse leaves the window
sr: Кад миш напушта прозор

en: When the mouse moves
sr: Кад се миш помера

en: When the vertical scrollbar will be shown
sr: Када ће се приказивати стрелице за окомито померање садржаја

en: When the window needs redrawing
sr: Кад се прозор мора поново исцртати

en: When value_changed signals are emitted
sr: Да ли се емитују value_changed сигнали

en: Where the child window is located with respect to the scrollbars
sr: Где се смешта наследни прозор у односу на стрелице за померање

en: Which type of project do you want to create?
sr: Коју врсту пројекта желиш да креираш?

en: Widget
sr: Форма

en: Widget Tree
sr: Стабло форми

en: Widget not found in box
sr: Форма није нађена у кутијици

en: Widget not found in fixed container
sr: Форма није нађена у фиксном контејнеру

en: Widget not found in packer
sr: Форма није нађена у пакеру

en: Widget not found in table
sr: Форма није нађена у табели

en: Width In Chars:
sr: Ширина (карактера):

en: Width of the left margin in pixels
sr: Ширина леве маргине у пикселима

en: Width of the right margin in pixels
sr: Ширина десне маргине у пикселима

en: Width:
sr: Ширина:

en: Window
sr: Прозор

en: Window Pos:
sr: Прозор (поз.):

en: Word
sr: Реч

en: Wrap Text:
sr: Преломи текст:

en: Wrap:
sr: Прелом:

en: Wrapping:
sr: Преламање:

en: Write Source Code
sr: Произведи изворни код

en: Write the source code and exit
sr: Испиши изворни код и изађи

en: X Align:
sr: Икс Центирање:

en: X Expand:
sr: X Проширење:

en: X Fill:
sr: X Пуњење:

en: X Max:
sr: X Макс:

en: X Min:
sr: X Мин:

en: X Pad:
sr: Икс подлога:

en: X Scale:
sr: Икс ширина:

en: X Shrink:
sr: X Скупљање:

en: Y Align:
sr: Ипсилон поравнање:

en: Y Expand:
sr: Y Проширење:

en: Y Fill:
sr: Y Пуњење:

en: Y Max:
sr: Y Макс:

en: Y Min:
sr: Y Мин:

en: Y Pad:
sr: Ипсилон подлога:

en: Y Scale:
sr: Ипсилон ширина:

en: Y Shrink:
sr: Y Скупљање:

en: Y:
sr: Висина:

en: Yes
sr: Да

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
sr: Не може да дода форму на одабраној позицији.
    
    Савет: GTK+ користи контејнере за спремање форми.
    Покушајте да обришете постојећу форму користећи
    уместо тога контејнере за кутију или табелу.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
sr: Не може се прекопирати у изабрану форму пошто је
    аутоматски креирана од претходника.

en: You can't paste into windows or dialogs.
sr: Не може се прекопирати у прозоре или у дијалоге.

en: You need to copy a color or background pixmap first
sr: Мора се прво копирати боја или пиксмапа позадине

en: You need to select a background pixmap to paste into
sr: Мора се изабрати пиксмапа позадине у коју ће се прекопирати

en: You need to select a color or background to copy
sr: Мора се изабрати боја или позадина која се копира

en: You need to select a color to paste into
sr: Мора се изабрати боја у коју ће се прекопирати

en: You need to select a widget to paste into
sr: Мора се изабрати форма у коју ће се прекопирати

en: You need to set the Pixmaps Directory option
sr: Морате поставити опцију за директоријум пиксмапа

en: You need to set the Program Name option
sr: Морате поставити опцију за име програма

en: You need to set the Project Directory option
sr: Морате поставити опцију директоријум пројекта

en: You need to set the Project File option
sr: Морате поставити опцију за датотеку пројекта

en: You need to set the Project Name option
sr: Морате поставити опцију за име пројекта

en: You need to set the Source Directory option
sr: Морате поставити опцију за директоријум изворног кода

en: You need to set the Translatable Strings File option
sr: Морате поставити опцију за датотеку која садржи низове који се преводе

en: You need to set the accelerator key
sr: Мора се поставити типка за убрзавање

en: You need to set the handler for the signal
sr: Мора се одредити управљач сигнала

en: You need to set the signal name
sr: Мора се одредити име за сигнал

en: You need to set the signal to emit
sr: Мора се поставити сигнал који се емитује

en: Your project uses deprecated widgets that Gtkmm-2
    does not support.  Check your project for these
    widgets, and use their replacements.
sr: Ваш пројекат користи превазиђене елементе које Gtkmm-2
    не подржава. Пронађите ове елементе у вашем пројекту, и 
    користите њихове замене.

en: _About
sr: _О

en: _About...
sr: О...

en: _Add
sr: Дод_ај

en: _Build
sr: _Изгради

en: _Delete
sr: О_бриши

en: _Edit
sr: Изм_ени

en: _File
sr: _Датотека

en: _Gnome
sr: _Гном

en: _Grid
sr: _Мрежа

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: _New
sr: _Нови

en: _New File
sr: _Нова Датотека

en: _Number of Buttons:
sr: _Број дугмади:

en: _Project
sr: _Пројекат

en: _Show Grid
sr: _Прикажи мрежу

en: _Snap to Grid
sr: _Приони на мрежу

en: _Standard Button Layout:
sr: _Стандардни изглед дугмета:

en: _Turbo Start
sr: _Турбо старт

en: _View
sr: _Поглед

en: glade: Error loading XML file.
sr: glade: Грешка приликом пуњења XML датотеке.

en: glade: Error writing source.
sr: glade: Грешка приликом писања изворног кода.

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
sr: glade: XML датотека мора бити постављена са '-w' или '--write-source' опцијом.

en: private
sr: приватно

en: project
sr: пројекат

en: protected
sr: заштићено

en: public
sr: јавно

en: replacing child of container - not implemented yet
sr: замена наследника контејнера - још није спроведено

en: separator
sr: сепаратор
