Audacity 1.2 - en to bg translation catalogue (887 entries)

en:  (disabled)
bg:  (недостъпно)

en:  is an audio CD file. 
    Audacity does not open this type of file.
    Try ripping it to a native audio format that Audacity can import.
bg:  е файл от аудио КД. 
    Audacity не отваря файлове от този тип.
    Опитайте да преобразувате файла до формат, импортиран от Audacity.

note: i18n-hint: This refers to a "window function", used in the Frequency analyze dialog box.
en:  window
bg:  прозорец

en: %d Channels
bg: %d канала

en: %d minutes, %d seconds
bg: %d минути, %d секунди

en: %d seconds
bg: %d секунди

en: %s is already open in another window.
bg: %s вече е отворен в друг прозорец.

note: i18n-hint: This is the pattern for filenames that are created when a file needs to be backed up to a different name.  For example, mysong would become mysong-old1, mysong-old2, etc.
en: %s-old%d
bg: %s-старо-%d

en: &About Audacity...
bg: &Относно Audacity...

en: &All	Ctrl+A
bg: &Всичко	Ctrl+A

en: &Analyze
bg: &Анализ

en: &Close	Ctrl+W
bg: &Затваряне	Ctrl+W

en: &Copy	Ctrl+C
bg: &Копиране	Ctrl+C

en: &Delete	Ctrl+K
bg: Из&триване	Ctrl+K

en: &Edit
bg: &Редакция

en: &Edit ID3 Tags...
bg: Р&едакция на блок ID3...

en: &Export As %s...
bg: &Експорт като %s...

en: &Export Selection As %s...
bg: &Експорт на маркираното като %s...

en: &File
bg: &Файл

en: &Fit in Window	Ctrl+F
bg: &Пасване към прозореца	Ctrl+F

en: &Generate
bg: &Генериране

en: &Help
bg: &Помощ

en: &History...
bg: &История...

en: &Import Audio...	Ctrl+I
bg: &Импорт на звук...	Ctrl+I

en: &New	Ctrl+N
bg: &Нов	Ctrl+N

en: &Online Help...
bg: &Справочна система...

en: &Open...	Ctrl+O
bg: &Отваряне...	Ctrl+O

en: &Paste	Ctrl+V
bg: &Вмъкване	Ctrl+V

en: &Plot Spectrum
bg: &Честотен спектър

en: &Preferences...	Ctrl+P
bg: Нас&тройка...	Ctrl+P

en: &Project
bg: &Проект

en: &Quick Mix
bg: &Бързо смесване

en: &Redo
bg: &Възстановяване

en: &Redo %s
bg: Възст&ановяване - %s

en: &Run Benchmark...
bg: &Измерване на скоростта...

en: &Save Project	Ctrl+S
bg: &Съхраняване на проект	Ctrl+S

en: &Silence	Ctrl+L
bg: &Нулиране	Ctrl+L

en: &Trim	Ctrl+T
bg: &Подрязване	Ctrl+T

en: &Undo	Ctrl+Z
bg: &Отмяна	Ctrl+Z

en: &Undo %s
bg: &Отмяна - %s

en: &View
bg: &Изглед

en: &Zoom to Selection	Ctrl+E
bg: &Мащабиране до марк. област	Ctrl+E

en: 'left' channel
bg: Ляв канал

en: 'mono'
bg: "моно"

en: 'right' channel
bg: Десен канал

en: (Not all combinations of headers
    and encodings are possible.)
bg: (Не всички комбинации от загл.
    блок и кодиране са възможни.)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
bg: -120 дБ (приблизителна граница на човешкия слух)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
bg: -145 дБ (обхват за PCM с 24-битови отчети)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
bg: -36 дБ (плитък обхват за редактиране на големи амплитуди)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
bg: -48 дБ (обхват за PCM с 8-битови отчети)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
bg: -96 дБ (обхват за PCM с 16-битови отчети)

en: 1 (Mono)
bg: 1 (моно)

en: 1 Channel (Mono)
bg: 1 канал (моно)

en: 2 (Stereo)
bg: 2 (стерео)

en: 2 Channels (Stereo)
bg: 2 канала (стерео)

en: 256 - default
bg: 256 - по подразбиране

en: 4096 - most narrowband
bg: 4096 - най-тясна честотна лента

en: 64 - most wideband
bg: 64 - най-широка честотна лента

en: A Free Digital Audio Editor
bg: Редактор за цифров звук с отворен код

en: About Audacity...
bg: За Audacity...

en: Action
bg: Действие

en: Add Label At Selection	Ctrl+B
bg: Нов надпис върху маркираното	Ctrl+B

en: Added label
bg: Добавен бе надпис

en: Adjusted envelope.
bg: Обвиващата крива бе променена.

en: Adjustment Delay:
bg: Прозорец за промяна:

en: Adjustment Settings
bg: Настройка на ефекта

en: Adjustment Window:
bg: Прозорец за корекция:

en: Album
bg: Албум

en: Album:
bg: Албум:

en: Algorithms, MIDI & Audio I/O programming
bg: Алгоритми, програмиране на вход/изход на звук и MIDI

en: Align
bg: Подравняване

en: Align End with Cursor
bg: Подравняване на края по курсора

en: Align End with Selection End
bg: Подравняване на края по края на маркировката

en: Align End with Selection Start
bg: Подравняване на края по началото на маркировката

en: Align Tracks Together
bg: Подравняване на писти

en: Align Tracks...
bg: Подравняване на писти...

en: Align and move cursor...
bg: Подравняване и местене на курсора...

en: Align with &Cursor
bg: Подравняване по &курсора

en: Align with &Zero
bg: Подравняване с &началото

en: Align with Selection &End
bg: Подравняване по к&рая на маркировката

en: Align with Selection &Start
bg: Подравняване по &началото на маркировката

en: Aligned
bg: Извършено бе подравняване

en: Aligned cursor
bg: Курсорът бе подравнен

en: Aligned end with cursor
bg: Краят на пистата бе подравнен по курсора

en: Aligned end with selection end
bg: Краят на пистата бе подравнен края на маркировката

en: Aligned end with selection start
bg: Краят на пистата бе подравнен по началото на маркировката

en: Aligned with selection end
bg: Пистата бе подравнена по края на маркировката

en: Aligned with selection start
bg: Пистата бе подравнена по началото на маркировката

en: Aligned with zero
bg: Извършено бе подравняване с началото

en: All files (*)|*
bg: Всички файлове (*.*)|*.*

en: All files (*.*)|*.*|Audacity projects (*.aup)|*.aup|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|List of Files (*.lof)|*.lof
bg: Всички файлове (*.*)|*.*|Проекти на Audacity (*.aup)|*.aup|Формат WAV (*.wav)|*.wav|Формат AIFF (*.aif)|*.aif|Формат AU (*.au)|*.au|Формат MP3 (*.mp3)|*.mp3|Формат Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg|Списъчни файлове (*.lof)|*.lof

en: All files (*.*)|*.*|MIDI files (*.mid)|*.mid|Allegro files (*.gro)|*.gro
bg: Всички файлове (*.*)|*.*|Формат MIDI (*.mid)|*.mid|Формат на Allegro (*.gro)|*.gro

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|List of Files (*.lof)|*.lof
bg: Всички файлове (*.*)|*.*|Формат WAV (*.wav)|*.wav|Формат AIFF (*.aif)|*.aif|Формат AU (*.au)|*.au|Формат MP3 (*.mp3)|*.mp3|Формат Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg|Списъчни файлове (*.lof)|*.lof

en: Alt-Left-Click
bg: Щракване с Alt

en: Always allow pausing
bg: Пауза по всяко време

en: Amount to import:
bg: Количество за импортиране:

en: Amplification (dB):
bg: Усилване (дБ):

en: Amplification Settings
bg: Настройки за усилване

en: Amplify
bg: Усилване

en: Amplify by Dominic Mazzoni
bg: Усилване от Dominic Mazzoni

en: Amplify...
bg: Усилване...

en: Amplifying
bg: Усилване

en: Amplitude (0-1)
bg: Амплитуда (0-1)

en: An error occurred while opening the project file.
    Some audio may not have been retrieved.
bg: Възникнала е грешка при отварянето на проектния файл.
    Възможно е части от звука да не са заредени.

en: Any
bg: Произволен

en: Applied effect: %s
bg: Приложен бе ефект: %s.

en: Applied effect: %s %.1f dB
bg: Приложен бе ефект: %s %.1f дБ.

en: Applied effect: %s %.1f%%
bg: Приложен бе ефект: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
bg: Приложен бе ефект: %s %.2f полутона

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
bg: Приложен бе ефект: %s %d стъпки, %.0f%% wet, честота = %.1f Хц, начална фаза = %.0f градуса, дълбочина = %d, обр. връзка = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
bg: Приложен бе ефект: %s закъснение = %f секунди, затихване = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
bg: Приложен бе ефект: %s честота = %.0f Хц, усилване = %.0f дБ

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
bg: Приложен бе ефект: %s честота = %.1f Хц, начална фаза = %.0f градуса, дълбочина = %.0f%%, резонанс = %.1f, честотно отместване = %.0f%%

en: Applied effect: Generate %s %s wave, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f
bg: Приложен бе ефект: генериране на %s, вълна: %s, честота = %.2f Хц, амплитуда = %.2f

en: Applied effect: Generate Silence
bg: Приложен бе ефект: генериране на типшина

en: Applied effect: Generate White Noise
bg: Приложен бе ефект: генериране на бял шум

en: Apply Gain after compressing
bg: Усилване след компресирането

en: Applying Dynamic Range Compression...
bg: Комресиране на динамичния обхват...

en: Applying Nyquist Effect...
bg: Прилагане на ефект на Nyquist...

en: Applying Phaser
bg: Прилагане на фазово изместване

en: Applying Wahwah
bg: Прилагане на ефект 'уа-уа'

en: Are you sure you want to save the file as "
bg: Наистина ли желаете да съхраните файла като "

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Attack Time:
bg: Време за атака:

en: Attack Time: %.1f secs
bg: Време за атака: %.1f с

en: Audacious!
bg: Страхотно!

en: Audacity Control Toolbar
bg: Audacity - лента "Контрол"

en: Audacity Edit Toolbar
bg: Audacity - лента "Редакция"

en: Audacity First Run
bg: Първо стартиране на "Audacity"

en: Audacity Mixer Toolbar
bg: Audacity - лента "Смесител"

en: Audacity Preferences
bg: Настройка на Audacity

en: Audacity Project Files
bg: Файлове с проекти на Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
bg: Audacity не намери назначение за временните файлове.
    Моля, посочете директория в прозореца Настройка.

en: Audacity did not recognize the type of this file.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw"
bg: Audacity не разпознава типа на този файл.
    Ако е некомпресиран, опитайте с
    "Импорт на неформатирани данни"

note: i18n-hint: This message is used on Mac OS X.  This particular message must be <= 255 characters.  Be brief. i18n-hint: This message is used on Mac OS 9.  This particular
en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses LAME, an MP3 exporting library available separately.  See the documentation for more information.
    
    Would you like to locate LameLib now?
bg: Audacity не експортира пряко във формат MP3, а използва LAME, отделна библиотека за експорт към MP3.  Вижте документацията за повече информация.
    
    Желаете ли незабавно търсене за LameLib?

note: i18n-hint: This message is used on Windows.
en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must
    obtain lame_enc.dll separately, by downloading the LAME MP3 encoder,and then locate this file for Audacity.  You only need to do this once.
    
    Would you like to locate lame_enc.dll now?
bg: Audacity не експортира пряко във формат MP3, а използва
    безплатната библиотека LAME за кодиране на MP3.  Трябва да
    си набавите lame_enc.dll отделно, сваляйки кодера LAME, и после
    да посочите файла на Audacity. Това се прави само един път.
    
    Желаете ли незабавно търсене за lame_enc.dll?

note: i18n-hint: This message is used on Unix/Linux
en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the 
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must 
    obtain libmp3lame.so separately, either by downloading it or building 
    it from the sources, and then locate the file for Audacity.  You only 
    need to do this once.
    
    Would you like to locate libmp3lame.so now?
bg: Audacity не експортира пряко във формат MP3, а използва
    безплатната библиотека LAME за кодиране на MP3.  Трябва да
    си набавите libmp3lame.so отделно, сваляйки я от мрежата или
    компилирайки я от изходния код, и после да посочите файла
    на Audacity. Това се прави само един път.
    
    Желаете ли незабавно търсене за libmp3lame.so?

en: Audacity found temporary files that were not deleted or saved
    the last time you used Audacity.
    
    Audacity can't recover them automatically, but if you choose not
    to delete them, you can recover them manually.
    
    Delete temporary files?
bg: Audacity е намерила временни файлове, които не са били изтрити
    или съхранени при последното й използване.
    
    Програмата не може да ги възстанови автоматично, но ако
    забраните изтриването им, можете да ги възстановите ръчно. 
    
    Желаете ли временните файлове да бъдат изтрити?

en: Audacity is a free program written by a team of volunteer developers around the world.  Coordination happens thanks to SourceForge.net, an online service that provides free tools to open-source software projects.  Audacity is available for Windows 98 and newer, Mac OS X, Linux, and other Unix-like operating systems.  Older versions of Audacity are available for Mac OS 9.
bg: Audacity е безплатна програма, разработвана от екип от програмисти - доброволци от цял свят. Проектът се координира чрез Sourceforge - мрежова услуга за софтуерни проекти с отворен код.  Програмата има версии за ОС Windows 98 или по-нова, MacOS 9 и X, Linux и други съвместими с Unix операционни системи. По-стари версии на Audacity има и за Mac OS 9.

en: Audacity is already running
bg: Audacity вече е стартирана

en: Audacity is now going to exit.  Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
bg: Audacity ще се затвори.  Стартирайте я отново, за да се използва вече новата временна директория.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
bg: Проектните файлове на Audacity (.AUP) не са
    асоциирани с програмата. 
    
    Желаете ли задаване на асоциация, за да
    можете да ги отваряте с двойно щракване?

en: Audacity project files (.aup) let you save everything you're working on exactly as it
    appears on the screen, but most other programs can't open Audacity project files.
    
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
bg: Проектните файлове на Audacity (.aup) позволяват съхраняване на целия
    материал във вида, в който го виждате на екрана, но повечето други
    програми не могат да отварят тези файлове.
    
    Ако желаете да съхраните файл, който може да бъде отварян с други
    програми, изберете някоя от командите за експорт.

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
bg: Проекти на Audacity (*.aup)|*.aup

en: Audacity was expecting a library named "%s".  Are you sure you want to attempt to export MP3 files using "%s"?
bg: Audacity очаква библиотека с име "%s".  Сигурни ли сте, че искате опит за експорт към MP3 чрез "%s"?

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
bg: Преобразуването на проектен файл от Audacity 1.0 в новия формат бе неуспешно.

en: Audio I/O
bg: Аудио вход/изход

en: Audio Track
bg: Аудио писта

en: Author:
bg: Автор:

en: Automatic Volume Control
bg: Автоматична сила на звука

en: Automatic Volume Control by Vincent A. Busam
bg: Автоматична сила на звука от Vincent A. Busam

en: Automatic Volume Control...
bg: Автоматична сила на звука...

en: Autoscroll while playing
bg: Местене на изгледа при възпроизвеждане

en: BassBoost
bg: Усилване на басите

en: BassBoost by Nasca Octavian Paul
bg: Усилване на басите от Nasca Octavian Paul

en: BassBoost...
bg: Усилване на басите...

en: Beats per Minute (BPM):   from
bg: Темпо (удари/мин):   от

en: Benchmark
bg: Измерване на скоростта

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
bg: старши байт в началото

en: Bit Rate:
bg: Битове в секунда:

en: Boost (dB):
bg: Усилване (дБ):

en: Boosting Bass Frequencies
bg: Усилване на басовите честоти

en: Buttons
bg: Бутони

en: Can't Redo
bg: Не е възможно възстановяване

en: Can't Undo
bg: Не е възможна отмяна

en: Can't process replacing
bg: Замяната не може да се обработи

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot export audio in this format.
bg: Невъзможно е експортирането на звук в този формат.

en: Cannot export audio to %s
bg: Невъзможен е експортът на звук в %s

en: Center
bg: Център

en: Change Amplification Envelope
bg: Промяна на обвиващата крива

en: Change ONE Sample only
bg: Промяна на ЕДИН отчет

en: Change Pitch
bg: Промяна на височината

en: Change Pitch without Changing Tempo
bg: Промяна на височината без промяна на темпото

en: Change Pitch...
bg: Промяна на височината...

en: Change Sample
bg: Промяна на отчет

en: Change Several Samples
bg: Промяна на няколко отчета

en: Change Speed
bg: Промяна на скоростта

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
bg: Промяна на скоростта, влияе върху темпото и височината

en: Change Speed...
bg: Промяна на скоростта...

en: Change Tempo
bg: Промяна на темпото

en: Change Tempo without Changing Pitch
bg: Промяна на темпото без промяна на височината

en: Change Tempo...
bg: Промяна на темпото...

en: Change lower speed limit (%) to:
bg: Нова долна граница на скоростта (%):

en: Change track name to:
bg: Ново име на пистата:

en: Change upper speed limit (%) to:
bg: Нова горна граница на скоростта (%):

en: Change window size must be less than or equal to Adjustment window size.
bg: Дължината на прозореца за засичане на промяна трябва да е по-малка или равна на тази на прозореца за корекция.

en: Changed '%s' to %d Hz
bg: Писта '%s' бе предискретизирана на %d Хц

en: Changed '%s' to %s
bg: Писта '%s' бе преобразувана в %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
bg: Смяната на временната директория влиза в сила след рестартиране на Audacity

en: Changing Pitch
bg: Променя се височината

en: Changing Speed
bg: Променя се скоростта

en: Changing Tempo
bg: Променя се темпото

en: Changing block %s
bg: Променя се блок %s

en: Changing volume
bg: Променя се силата на звука

en: Channel
bg: Канал

en: Channels:
bg: Канали:

en: Choose Language for Audacity to use:
bg: Изберете език, който да използва Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
bg: Изберете местоназначение за временната директория

en: Choose...
bg: Избор...

en: Cleaning up temporary files...
bg: Изчистване на временните файлове...

en: Clear
bg: Изчистване

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
bg: Щракнете и влачете, за да настроите относителния размер на стерео-пистите.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
bg: Щракнете и влачете, за да зададете обвиваща крива

en: Click and drag to edit the samples
bg: Щракнете и влачете, за да редактирате отчетите

en: Click and drag to move a track in time
bg: Щракнете и влачете, за да местите пистата във времето

en: Click and drag to move left selection boundary.
bg: Щракнете и влачете, за да местите лявата граница на маркираната област.

en: Click and drag to move right selection boundary.
bg: Щракнете и влачете, за да местите дясната граница на маркираната област.

en: Click and drag to resize the track.
bg: Щракнете и влачете, за да промените размера на пистата.

en: Click and drag to select audio
bg: Щракнете и влачете, за да маркирате звук

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
bg: Щракнете за увеличаване, щракнете с Shift за умаляване

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
bg: Щракнете за увеличаване на вертикалния мащаб, щракнете с Shift за намаляване, влачете, за да зададете област за увеличаване

en: Close
bg: Затваряне

en: Command
bg: Команда

en: Command Action
bg: Действие на командата

en: Command-line exporting is only supported on UNIX
bg: Експорт с команден ред се поддържа само в UNIX

note: i18n-hint: '-help', '-test' and '-blocksize' need to stay in English.
en: Command-line options supported:
      -help (this message)
      -test (run self diagnostics)
      -blocksize ### (set max disk block size in bytes)
    
    In addition, specify the name of an audio file or Audacity project
    to open it.
bg: Поддържани параметри в командния ред:
      -help (това съобщение)
      -test (автодиагностика)
      -blocksize ### (задаване на максималния размер на дисков блок в байтове)
    
    Освен това задайте име на звуков файл или проект на
    Audacity за отваряне.

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Compressor...
bg: Компресор...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
bg: Проектният файл от версия 1.0 е преобразуван в новия формат.
    Старият файл е съхранен като '%s'

en: Copy
bg: Копиране

en: Could not open MP3 encoding library!
bg: Не бе възможно отварянето на библиотеката за кодиране в MP3!

en: Could not open file:
bg: Не бе възможно отварянето на файл:

en: Could not open file: "%s"
bg: Не бе възможно отварянето на файл: "%s"

en: Could not save project.  Perhaps %s is not writeable,
    or the disk is full.
bg: Грешка при съхраняване на проект.  Може би в %s не може да се записва,
    или дискът е пълен.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
bg: Не бе намерена папката с данни за проекта: "%s"

en: Couldn't open the Audacity Help file.
bg: Невъзможно бе отварянето на справочния файл.

en: Couldn't write to file:
bg: Не бе възможен запис във файл:

en: Created new audio track
bg: Създадена бе нова аудио писта

en: Created new label track
bg: Създадена бе нова писта за надписи

en: Created new project
bg: Създаден бе нов проект

en: Created new stereo audio track
bg: Създадена бе нова аудио писта (стерео)

en: Created new time track
bg: Създадена бе нова времева писта

en: Creating Noise Profile
bg: Създаване на профил на шума

en: Credits
bg: Разработчици

en: Ctrl-Left-Drag
bg: Влачене с Ctrl

en: Ctrl-Wheel-Rotate
bg: Колелце - въртене с Ctrl

en: Cu&t	Ctrl+X
bg: &Изрязване	Ctrl+X

en: Cuberoot Autocorrelation
bg: Автокорелация с куб. корен

en: Cursor Left	Left
bg: Курсор наляво	наляво

en: Cursor Right	Right
bg: Курсор надясно	надясно

en: Cursor to End
bg: От курсора до края

en: Cursor: %.3lf NTSC frames (29.97 fps)   %s
bg: Курсор: %lf кадъра NTSC (29.97 кадъра/с)  %s

en: Cursor: %.3lf PAL frames (25 fps)   %s
bg: Курсор: %lf кадъра PAL (25 кадъра/с)  %s

en: Cursor: %.3lf film frames (24 fps)   %s
bg: Курсор: %lf филмови кадъра (24 кадъра/с)  %s

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s)
bg: Курсор: %.4f с (%d Хц) (%s) = %f,    Пик: %.4f с (%d Хц) (%s)

en: Cursor: %02i:%02i:%06.3lf cdda min:sec:frames (75 fps)   %s
bg: Курсор: %02i:%02i:%06.3lf cdda мин:с:кадри (75 fps)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame h:mm:ss:ff (%.3lf NTSC frames)   %s
bg: Курсор: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame ч:мин:с:к (%.3lf кадъра NTSC)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff (%.3lf NTSC frames)   %s
bg: Курсор: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame ч:мин:с:к (%.3lf кадъра NTSC)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff 25 fps (%.3lf PAL frames)   %s
bg: Курсор: %1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL ч:мин:с:к 25 кадъра/с (%.3lf кадъра PAL)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf film h:mm:ss:ff 24 fps (%.3lf film frames)   %s
bg: Курсор: %1i:%02i:%02i:%06.3lf филм ч:мин:с:к 24 кадъра/с (%.3lf филмови кадъра)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%09.6f hr:min:sec   %s
bg: Курсор: %1i:%02i:%09.6f ч:мин:с   %s

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s)
bg: Курсор: %d Хц (%s) = %d дБ    Пик: %d Хц (%s)

en: Cursor: %i+%04i cdda sectors+bytes (2352 bytes per sector)   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %i+%04i сектори за cdda+байтове (2352 байта/сектор)   [точност до отчет]

en: Cursor: %i+%04i cdda sectors+bytes (2352 bytes per sector)   [Snap-To Samples]   Change Project Rate to 44100 for cdda
bg: Курсор: %i+%04i сектори за cdda+байтове (2352 байта/сектор)   [точност до отчет]   Променете честотата на проекта на 44100 за cdda

en: Cursor: %i+%i sec+samples   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %i+%i с+отчети   [точност до отчет]

en: Cursor: %i:%02i+%i min:sec+samples   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %i:%02i+%i мин:с+отчети   [точност до отчет]

en: Cursor: %i:%09.6f min:sec   %s
bg: Курсор: %i:%09.6f мин:с  %s

en: Cursor: %i:%09.6lf min:sec   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %i:%09.6lf мин:с   [точност до отчет]

en: Cursor: %lf sec   %s
bg: Курсор: %lf с  %s

en: Cursor: %lf sec   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %lf с   [точност до отчет]

en: Cursor: %li samples   [Snap-To Samples]
bg: Курсор: %li отчета   [точност до отчет]

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut to the clipboard
bg: Изрязване към буфера Clipboard

en: D&uplicate	Ctrl+D
bg: &Дубликат	Ctrl+D

en: Decay factor:
bg: Коефициент на затихване:

en: Default Sample Format:
bg: Подразбиран формат на данните:

en: Default Sample Rate:
bg: Подразбирана честота на дискретизация:

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
bg: Подразбиран ред на байтовете

en: Defaults
bg: Подразбирани настройки

en: Delay time (seconds):
bg: Закъснение (секунди):

en: Delete
bg: Изтриване

en: DeleteKey	Backspace
bg: Клавиш за изтриване	Backspace

en: DeleteKey2	Delete
bg: Клавиш за изтриване 2	Delete

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
bg: Изтрити бяха %.2f секунти от t=%.2f

en: Depth (%):
bg: Дълбочина (%):

en: Depth:
bg: Дълбочина:

en: Device:
bg: Устройство:

en: Directories
bg: Директории

en: Directory %s does not exist. Create it?
bg: Директорията %s не съществува. Желаете ли да бъде създадена?

en: Directory %s is not writable
bg: В директория %s не може да се записва

en: Discard
bg: Изоставяне

en: Discard undo data
bg: Изоставяне на данни за отмяна

en: Dock Control Toolbar
bg: Скачване на лентата Контрол

en: Dock Edit Toolbar
bg: Скачване на лентата Редакция

en: Dock Mixer Toolbar
bg: Скачване на лентата Смесител

en: Documentation Writer
bg: Документация

en: Don't allow clipping
bg: Предотвратяване на кадриране

en: Don't show this warning again
bg: Прескачане на това предупреждение за в бъдеще

en: Down Octave
bg: Октава надолу

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
bg: Влачете етикета вертикално, за да смените реда на пистите.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
bg: Влачене - увеличаване, щракване с десния бутон - умаляване

en: Draw Tool
bg: Инструмент за чертане

en: Draw Tool	F3
bg: Инструмент за чертане	F3

en: Draw currently only works with waveforms.
bg: Чертането в момента работи само с вълнови форми.

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Duplicated
bg: Данните бяха дублирани

en: Dynamic Range Compressor
bg: Компресор на динамичния обхват

en: Dynamic Range Compressor by Dominic Mazzoni
bg: Комресор на динамичния обхват от Dominic Mazzoni

en: E&xit
bg: Из&ход

en: Echo
bg: Ехо

en: Echo...
bg: Ехо...

en: Edit ID3 Tags (for MP3 exporting)
bg: Редакция на етикети ID3 (за експорт към MP3)

en: Edit the ID3 tags for the MP3 file
bg: Редакция на етикети ID3 за експорт към MP3

en: Effe&ct
bg: &Ефект

en: Effect Settings
bg: Настройка на ефект

en: Effects programmer
bg: Програмист - ефекти

en: Enable Edit Toolbar
bg: Включване на лентата Редакция

en: Enable Mixer Toolbar
bg: Включване на лентата Смесител

en: Enable dragging of left and right selection edges
bg: Разрешено влачене на границите на маркировката

en: Enable ergonomic order of Audio I/O buttons
bg: Ергономично подредени бутони за аудио В/И

en: Enabled
bg: Включено

en: Encoding:
bg: Кодиране:

en: Enhanced Autocorrelation
bg: Подобрена автокорелация

en: Enter Nyquist Command:
bg: Въведете команда на Nyquist:

en: Enter a rate in Hz (samples per second):
bg: Въведете честота в Хц (отчети в секунда):

en: Enter a sample rate in Hz (per second) between 1 and 100000:
bg: Честота на дискретизация в Хц (в секунда) между 1 и 100 000:

en: Envelope
bg: Обвиваща крива

en: Envelope Tool
bg: Инструмент за обвиваща крива

en: Envelope Tool	F2
bg: Инструмент за обвиващи криви	F2

en: Equalization
bg: Еквалайзери

en: Equalization, by Mitch Golden && Vaughan Johnson
bg: Еквалайзер от Mitch Golden и Vaughan Johnson

en: Equalization...
bg: Еквалайзери...

en: Error
bg: Грешка

en: Error (file may not have been written): %s
bg: Грешка (файлът може да не е записан: %s

en: Error Initializing Audio
bg: Грешка при инциализиране на звука

en: Error importing
bg: Грешка при импортиране

en: Error loading keyboard shortcuts
bg: Грешка при зареждане на клавишните комбинации

en: Error opening file
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Error opening project
bg: Грешка при отваряне на проект

en: Error parsing Allegro file.
bg: Грешка при анализ на файл на Allegro.

en: Error parsing MIDI file.
bg: Грешка при анализ на файл във формат MIDI.

en: Error saving keyboard shortcuts
bg: Грешка при съхраняване на клавишните комбинации

en: Error saving project
bg: Грешка при съхраняване на проект

en: Error while opening sound device. Please check the input device settings and the project sample rate.
bg: Грешка при отваряне на звуковото устройство. Моля, проверете настройките на входното устройство и честотата на дискретизация за проекта.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
bg: Грешка при отваряне на звуковото устройство. Моля, проверете настройките му и честотата на дискретизация за проекта.

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: %s at line %d
bg: Грешка: %s на ред %d

en: Error: is directory write-protected or disk full?
bg: Грешка: възможно е директорията да е защитена срещу запис или дискът да е пълен.

en: Expected to read %d samples, got %d samples.
bg: Очакват се %d отчета, а са получени %d.

en: Export
bg: Експорт

en: Export &Labels...
bg: Експорт на &надписи...

en: Export As MP3...
bg: Експорт като MP3...

en: Export As Ogg Vorbis...
bg: Експорт като Ogg Vorbis...

en: Export Keyboard Shortcuts As:
bg: Експорт на клавишни комбинации като:

en: Export Labels As:
bg: Експорт на надписи като:

en: Export MP3
bg: Експорт във формат MP3

en: Export Selection As MP3...
bg: Експорт на маркираното като MP3...

en: Export Selection As Ogg Vorbis...
bg: Експорт на маркираното като Ogg Vorbis...

en: Export Spectral Data As:
bg: Експорт на спектрални данни като:

en: Export...
bg: Експорт...

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
bg: Експорт на целия проект във формат Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project as a %s file
bg: Експорт на целия проект във формат %s

en: Exporting the entire project as an mp3
bg: Експорт на целия проект във формат MP3

en: Exporting the entire project using command-line encoder
bg: Експорт на целия проект чрез кодер за командния ред

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
bg: Експорт на марк. звук във формат Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio as a %s file
bg: Експорт на марк. звук във формат %s

en: Exporting the selected audio as an mp3
bg: Експорт на марк. звук във формат MP3

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
bg: Експорт на марк. звук чрез кодер за командния ред

en: Extend Selection Range
bg: Разширяване на маркираната област

en: FFT Filter
bg: Бързо преобразувание на Фурие

en: FFT Filter by Dominic Mazzoni
bg: Бързо преобразувание на Фурие от Dominic Mazzoni

en: FFT Filter...
bg: Бързо преобр. на Фурие...

en: FFT Size
bg: Размер за бързото преобразувание на Фурие

en: Fade In
bg: Засилване

en: Fade Out
bg: Затихване

en: Fading In
bg: Засилване

en: Fading Out
bg: Прилагане на ефект 'Затихване'

en: Fast Sinc Interpolation
bg: Бърза sinc-интерполация

en: Feedback (%):
bg: Обратна връзка (%):

en: File Format
bg: Файлов формат

en: File Formats
bg: Файлови формати

en: Find Library
bg: Търсене

en: Find Zero Crossings	Z
bg: Пресечни точки с нулата	Z

en: Fit &Vertically	Ctrl+Shift+F
bg: &Вертикално пасване към прозореца	Ctrl+Shift+F

en: Fit project in window
bg: Побиране на целия проект в прозореца

en: Fit selection in window
bg: Напасване на маркираната област към прозореца

en: Float Control Toolbar
bg: Откъсване на лентата Контрол

en: Float Edit Toolbar
bg: Откъсване на лентата Редакция

en: Float Mixer Toolbar
bg: Откъсване на лентата Смесител

en: Format Change
bg: Промяна на формата

en: Format:
bg: Формат:

en: Free Space:
bg: Свободно място:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
bg: Честота (Хц)	Ниво (дБ)

en: Frequency (Hz):
bg: Честота (Хц):

en: Frequency (Hz):   from
bg: Честота (Хц):   от

en: Frequency / Hz
bg: Честота (Хц)

en: Frequency Analysis
bg: Честотен анализ

note: i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
bg: Усилване

en: Generate Tone
bg: Генератор на тонове

en: Generating Silence
bg: Генерира се тишина

en: Generating Tone
bg: Генерира се тон

en: Generating White Noise
bg: Генерира се бял шум

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Get Noise Profile
bg: Профилиране на шум

en: Grayscale
bg: Степени на сивото

en: HTML Help Books (*.htb)|*.htb
bg: Книги във формат HTML (*.htb)|*.htb

en: Header:
bg: Заглавен блок:

en: High-quality Sinc Interpolation
bg: Висококачествена sinc-интерполация

en: High-quality dither:
bg: Висококачествено разшумяване:

en: High-quality sample rate converter:
bg: Висококачествено предискретизиране:

note: i18n-hint: This is the abbreviation for "Hertz", or cycles per second.
en: Hz
bg: Хц

en: ID3 tag exporting disabled
bg: Експорт на етикети ID3 - забранен

en: ID3 tag exporting enabled
bg: Експорт на етикети ID3 - разрешен

en: ID3v1 (more compatible)
bg: ID3v1 (по-съвместим)

en: ID3v2 (more flexible)
bg: ID3v2 (по-гъвкав)

en: Import
bg: Импорт

en: Import &Labels...
bg: Импорт на &надписи...

en: Import &MIDI...
bg: Импорт от &MIDI...

en: Import &Raw Data...
bg: Импорт на неформатирани &данни

en: Import Labels
bg: Импорт на надписи...

en: Import MIDI
bg: Импорт от MIDI

en: Import Raw Data
bg: Импорт на неформатирани данни

en: Imported '%s'
bg: Импортиран бе '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
bg: Импортирани бяха данни във формат MIDI от '%s'

en: Imported labels from '%s'
bg: Импортирани бяха надписи от '%s'

en: Importing %s File...
bg: Импорт от файл %s...

en: Importing %s file...
bg: Импорт от файл %s...

en: Information
bg: Информация

en: Input Meter
bg: Входна амплитуда

en: Input Volume
bg: Сила на входа

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Internal logic fault
bg: Вътрешна логическа грешка

en: Invalid Vorbis bitstream header
bg: Невалиден заглавен блок на двоичен поток във формат Vorbis

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
bg: Невалидна продължителност във файл LOF.

en: Invalid rate.
bg: Грешна честота на дискретизация.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
bg: Невалидно отместване на писта във файл LOF.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
bg: Невалидно отместване на прозорец във файл LOF.

en: Invert
bg: Инвертиране

en: Inverting
bg: Инвертиране

en: Key Combination
bg: Клавишна комбинация

en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in the Pan slider
en: L
bg: Л

en: LADSPA plug-in support disabled
bg: Поддръжка на приставки Ladspa - забранена

en: LADSPA plug-in support enabled
bg: Поддръжка на приставки Ladspa - разрешена

en: LFO Frequency (Hz):
bg: Честота на НЧО (Хц):

en: LFO Start Phase (deg.):
bg: Нач. фаза на НЧО (градуси):

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
bg: Грешка във файл LOF

en: Label
bg: Надпис

en: Label Edit
bg: Редактиране на надпис

en: Label Track
bg: Писта за надписи

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
bg: Закъснение (секунди)	Честота (Хц)	Сила

en: Language:
bg: Език:

en: Left
bg: Ляво,

en: Left Channel
bg: Ляв канал

en: Left Click
bg: Щракване с левия бутон

en: Left Drag
bg: Влачене с левия бутон

en: Left,
bg: Ляво,

en: Left-Click
bg: Щракване с левия бутон

en: Left-Drag
bg: Влачене с левия бутон

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
bg: Ляв=увеличаване, десен=умаляване, среден=норм. мащаб

en: Length (seconds):   from
bg: Дължина (в секунди): от

en: Less
bg: По-малко

en: Levels to discard:
bg: Нива за премахване:

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
bg: Libresample от Dominic Mazzoni и Julius Smith

en: Libresample support enabled
bg: Поддръжка на Libsample - разрешена

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
bg: Libsamplerate от Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
bg: Грешка в Libsamplerate: %d

en: Libsamplerate support enabled
bg: Поддръжка на Libresamplerate - разрешена

en: Linear frequency
bg: Линейна честота

en: List of Files in basic text format
bg: Списък от файлове в текстов формат

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
bg: младши байт в началото

en: Load Predefined Curve
bg: Зареждане на готова крива

en: Load...
bg: Зареждане...

en: Loaded %d keyboard shortcuts
bg: Заредени бяха %d клавишни комбинации

en: Loading keyboard shortcuts
bg: Зареждане на клавишни комбинации

en: Location:
bg: Път:

en: Log frequency
bg: Логаритмична честота

en: Lower speed limit
bg: Долна граница на скоростта

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files may be.
bg: Пистите MIDI не могат да се отместват поотделно като аудио файловете.

en: MP3 Export Setup
bg: Настройка на експорт към MP3

en: MP3 Library Version:
bg: Версия на библиотеката за MP3

en: MP3 exporting plugin not found
bg: Не бе открита приставката за експорт в MP3

en: MP3 importing disabled
bg: Импорт на MP3 - забранен

en: MP3 importing enabled
bg: Импорт на MP3 - разрешен

en: Made '%s' a stereo track
bg: Писта '%s' бе преобразувана в стерео

en: Main Logo
bg: Емблема

en: Make Stereo
bg: Превръщане в стерео писта

en: Make Stereo Track
bg: Превръщане в стерео писта

en: Make a copy of the file before editing (safer)
bg: Създаване на копие на файла за редактиране (по-безопасно)

en: Master Gain Control
bg: Обща сила на звука

en: Maximum Frequency (Hz):
bg: Максимална честота (Хц):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
bg: Максималната честота трябва да е между 100 Хц и 100 000 Хц

en: Maximum length of attribute '%s' is %d characters. Data was truncated.
bg: Максималната дължина на атрибута '%s' е %d знака. Данните са скъсени.

en: Media read error
bg: Грешка при четене от носителя

en: Minimum Change %:
bg: Минимална промяна, %:

en: Minimum Change Window:
bg: Прозорец за мин. промяна:

en: Minimum of dB mode display range
bg: Долен праг в дБ на изобразявания обхват

en: Mix
bg: Смесване

en: Mix Output
bg: Смесване на изхода

en: Mixing tracks
bg: Смесване на писти

en: Modified Label
bg: Променен бе надпис

en: Mono
bg: Моно

en: Mono,
bg: Моно,

en: More
bg: Повече

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
bg: Команди с мишката (стандартни, не подлежат на настройка)

en: Move Cursor...
bg: Преместване на курсора...

en: Move Track
bg: Местене на писта

en: Move Track Down
bg: Местене на пистата надолу

en: Move Track Up
bg: Местене на пистата нагоре

en: Moved '%s' %s
bg: Писта '%s' бе преместена %s

en: Moved Sample
bg: Променени бяха отчети

en: Moved gain slider
bg: Усилването бе променено

en: Moved pan slider
bg: Извършено бе панорамно изместване

en: Multi
bg: Мулти

en: Multi Tool	F6
bg: Многоинструментен режим	F6

en: Multi-Tool Mode
bg: Многоинструментен режим

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
bg: Многоинструментен режим: Cmd- за настройване на клавиатурата и мишката

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
bg: Многоинструментен режим: Ctrl+P за настройване на клавиатурата и мишката

en: Mute
bg: Изкл.

note: i18n-hint: hours, minutes, seconds, frames
en: NTSC drop-frame h:mm:ss:ff
bg: NTSC drop-frame ч:мин:с:к

note: i18n-hint: fps is "frames per second"
en: NTSC frames 29.97 fps
bg: кадри NTSC (29.97 кадъра/с)

note: i18n-hint: hours, minutes, seconds, frames
en: NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff
bg: NTSC non-drop-frame ч:мин:с:к

en: Name Change
bg: Промяна на име

en: Name...
bg: Име

en: New &Audio Track
bg: Нова &аудио писта

en: New &Stereo Track
bg: Нова &стерео писта

en: New &Time Track
bg: Нова &времева писта

en: New La&bel Track
bg: Нова писта за надписи

en: New Peak Amplitude (dB):
bg: Нова пикова амплитуда (дБ):

en: New Temporary Directory
bg: Нова временна директория

en: New Track
bg: Нова писта

en: New Value
bg: Нова стойност

en: New selection length:
bg: Нова дължина на маркираното:

en: Next Tool	D
bg: Следващ инструмент	D

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
bg: Без ред на байтовете

en: No resampling support enabled
bg: Не е разрешено предискретизиране

en: No tracks are selected!
    Choose Export... to export all tracks.
bg: Няма маркирани писти!
    Изберете Експорт..., за да експортирате всички писти.

en: Noise Removal
bg: Премахване на шум

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
bg: Премахване на шум от Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
bg: Премахване на шум...

en: None
bg: Няма

en: Normalize
bg: Нормализиране

en: Normalize by Dominic Mazzoni
bg: Нормализиране от Dominic Mazzoni

en: Normalize maximum amplitude to -3 dB
bg: Нормализиране на максималната амплитуда до -3 дБ

en: Normalize...
bg: Нормализиране..

en: Normalizing...
bg: Нормализиране...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
bg: Кодиращата библиотека за MP3 е невалидна или не се поддържа!

en: Not an Ogg Vorbis file
bg: Не е файл на Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
bg: Не са маркирани достатъчно данни.

en: Note Track
bg: Нотна писта

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
bg: Забележка: Cmd+Q означава изход. Всички други клавиши са валидни.

en: Nothing to redo
bg: Няма действия за възстановяване

en: Nothing to undo
bg: Няма действия за анулиране

en: Number of times to repeat:
bg: Брой повторения:

en: Nyquist Prompt
bg: Команда на Nyquist

en: Nyquist Prompt...
bg: Команда на Nyquist...

en: Nyquist did not return audio.
bg: Няма върнат звук от Nyquist.

en: Nyquist returned the value: %d
bg: Върната стойност от Nyquist: %d

en: Nyquist returned the value: %f
bg: Върната стойност от Nyquist: %f

en: Nyquist returned too many audio channels.
bg: Върнатите от Nyquist канали са прекалено много.

en: OGG Export Setup
bg: Настройка на експорт към OGG

en: OGG Quality:
bg: Качество:

en: OK
bg: Готово

en: Ogg Vorbis importing disabled
bg: Импорт на Ogg Vorbis - забранен

en: Ogg Vorbis importing enabled
bg: Импорт на Ogg Vorbis - разрешен

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
bg: Тази версия на Audacity не поддържа Ogg Vorbis

en: Only LAMELib|LAMELib|Shared Libraries (*)|*
bg: Само LAMELib|LAMELib|Споделени библиотеки (*)|*

en: Only LameLib|LameLib|All Files (*)|*
bg: Само LameLib|LameLib|Всички файлове (*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
bg: Само lame_enc.dll|lame_enc.dll|Библиотеки за динам. свързване (*.dll)|*.dll|Всички файлове (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so|libmp3lame.so|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
bg: Само libmp3lame.so|libmp3lame.so|Първични споделени обектни файлове (*.so)|*.so|Разширени библиотеки (*.so*)|*.so*|Всички файлове (*)|*

en: Opening Audacity Project
bg: Отваряне на проект на Audacity

en: Original Value
bg: Оригинална стойност

en: Other contributors:
bg: Други контрибутори:

en: Other...
bg: Друго...

en: Out of disk space
bg: Дисковото пространство е недостатъчно

en: Output Meter
bg: Изходна амплитуда

en: Output Volume
bg: Сила на изхода

note: i18n-hint: fps is "frames per second"
en: PAL frames 25 fps
bg: кадри PAL (25 кадъра/с)

note: i18n-hint: fps is "frames per second", and the other letters are for hours, minutes, seconds, frames
en: PAL h:mm:ss:ff 25 fps
bg: PAL ч:мин:с:к (25 кадъра/с)

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right stereoscopically
en: Pan
bg: Панорамно изместване

en: Paste
bg: Вмъкване

en: Pasted from the clipboard
bg: Извършено бе вмъкване от буфера Clipboard

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause	P
bg: Пауза	P

en: Pencil
bg: Молив

en: Percent Change:
bg: Промяна в проценти:

en: Performing Echo
bg: Изпълнение на ефект 'Ехо'

en: Performing Effect: %s
bg: Прилага се ефект: %s

en: Performing Equalization
bg: Изпълнение на ефект "Еквалайзери"

en: Performing FFT Filter
bg: Прилага се филтър с БПФ

en: Performing Repeat
bg: Изпълнение на ефект "Повторения"

en: Phaser
bg: Фазер

en: Phaser by Nasca Octavian Paul
bg: Фазер от Nasca Octavian Paul

en: Phaser...
bg: Фазер...

en: Pitch (EAC)
bg: Височина (EAC)

en: Pitch:   from
bg: Височина:   от

en: Play (Shift for loop-play)
bg: Възпроизвеждане (Shift за зацикляне)

en: Play Looped	L
bg: Зациклено възпроизвеждане	L

en: Play Looped	Shift+Spacebar
bg: Циклично възпроизвеждане	Shift+Интервал

en: Play One Second	1
bg: Възпроизвеждане - 1 секунда	1

en: Play To Selection	B
bg: Възпроизвеждане до маркираното	B

en: Play other tracks while recording new one
bg: Просвирване на останалите писти по време на запис на нова

en: Play/Stop	Spacebar
bg: Възпроизвеждане/Стоп	Интервал

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Playthrough (Play new track while recording it)
bg: Възпроизвеждане на писта, която се записва в момента

en: Plugins %i to %i
bg: Приставки %i - %i

en: Plugins 1 to %i
bg: Приставки 1 - %i

en: Predefined:
bg: Предварително дефинирани:

en: Preview
bg: Мостра

en: Previous Tool	A
bg: Предишен инструмент	A

en: Primary developer
bg: Основен разработчик

en: Program build date:
bg: Дата на компилация:

en: Programmer
bg: Програмист

en: Progress
bg: Ход на операцията

en: Project leader and primary programmer
bg: Водач на проекта и основен програмист

en: Project rate:
bg: Обща ЧД:

en: Quality
bg: Качество

en: Quick Mix
bg: Бързо смесване

en: Quick mix
bg: Бързо смесване

en: Quit Audacity upon closing last window
bg: Изход от Audacity при затваряне на последния прозорец

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider
en: R
bg: Д

en: Rate Change
bg: Промяна на честота

en: Ratio:
bg: Съотношение:

en: Ratio: %.0f:1
bg: Съотношение: %.0f:1

en: Ratio: %.1f:1
bg: Съотношение: %.1f:1

note: i18n-hint: This refers to files that are opened directly without looking at the file header.  Same as "Import Raw"
en: Raw
bg: Неформатирани данни

en: Read directly from the original file (faster)
bg: Четене директно от оригиналния файл (по-бързо)

en: Real-time dither:
bg: Разшумяване в реално време:

en: Real-time sample rate converter:
bg: Предискретизиране в реално време:

en: Record
bg: Запис

en: Record	R
bg: Запис	R

en: Recorded Audio
bg: Записан бе звук

en: Recording
bg: Запис

en: Recording time remaining: %d hours and %d minutes
bg: Оставащо време за запис: %d часа и %d минути

en: Recording time remaining: %d minutes
bg: Оставащо време за запис: %d минути

en: Recording time remaining: %d seconds
bg: Оставащо време за запис: %d секунди

en: Recording time remaining: 1 hour and %d minutes
bg: Оставащо време за запис: 1 час и %d минути

en: Rectangle
bg: Правоъгълен

en: Rectangular
bg: Правоъгълен

en: Redo
bg: Възстановяване

en: Remo&ve Tracks
bg: Пре&махване на писта(и)

en: Remove Noise
bg: Премахване на шум

en: Remove Track
bg: Премахване на писта(и)

en: Remove any DC offset (center on 0 vertically)
bg: Центриране на сигнала около нулата

en: Removed audio track(s)
bg: Премахнати бяха аудио писти

en: Removed track '%s.'
bg: Премахната бе писта '%s.'

en: Removing Noise
bg: Премахване на шум

en: Renamed '%s' to '%s'
bg: '%s' бе преименувана на '%s'

en: Renamed file: %s
bg: Преименуван бе файлът %s

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Repeat %s	Ctrl+R
bg: Повтаряне на %s	Ctrl+R

en: Repeat Last Effect	Ctrl+R
bg: Повтаряне на последния ефект	Ctrl+R

en: Repeat by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
bg: Повторения от Dominic Mazzoni и Vaughan Johnson

en: Repeat...
bg: Повтаряне...

en: Repeated %d times
bg: Звукът бе повторен %d пъти

en: Resampling disabled.
bg: Предискретизирането е забранено.

en: Resonance:
bg: Резонанс:

en: Restore Defaults
bg: Стандартни настройки

en: Reverse
bg: Обръщане

en: Reversing
bg: Обръщане

en: Right
bg: Дясно,

en: Right Channel
bg: Десен канал

en: Right Click
bg: Щракване с десния бутон

en: Right Drag
bg: Влачене с десния бутон

en: Right,
bg: Дясно,

en: Right-Click
bg: Щракване с десния бутон

en: Right-Drag
bg: Влачене с десния бутон

en: Same as Left-Drag
bg: Като влаченето с ляв бутон

en: Same as select tool
bg: Като инструмента за маркиране

en: Same as zoom tool
bg: Като инструмента за увеличение

en: Sample Edit
bg: Редактиране на отчети

en: Sample rate:
bg: Честота на дискретизация:

en: Save %s File As:
bg: Съхраняване на %s като:

en: Save Project &As...
bg: Съхраняване на проект к&ато...

en: Save Project As:
bg: Съхраняване на проект като:

en: Save changes before closing?
bg: Желаете ли съхраняване на промените преди затваряне?

en: Save changes?
bg: Съхраняване на промените?

en: Save...
bg: Съхраняване...

en: Saved %s
bg: %s бе съхранен

en: Sawtooth
bg: "Трион"

en: Scroll up or down
bg: Превъртане нагоре или надолу

en: Search for?
bg: Търсене за?

en: Search help for keyword
bg: Търсене по ключва дума

en: Select
bg: Маркиране

en: Select a MIDI file...
bg: Избор на файл във формат MIDI...

en: Select a few seconds of just noise
    so Audacity knows what to filter out, then
    click Get Noise Profile:
bg: Маркирайте няколко секунди само шум,
    за да знае Audacity какво да филтрира,
    и щракнете върху Профилиране на шум:

en: Select a text file containing labels...
bg: Избор на текстов файл с надписи...

en: Select all of the audio you want filtered,
    choose how much noise you want filtered out,
    and then click Remove Noise.
bg: Маркирайте звука за филтриране,
    изберете колко шум да бъде премахнат
    и щракнете върху Премахване на шум.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
bg: Избор на файл във формат XML с клавишни комбинации на Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
bg: Избор на некомпресиран звуков файл...

en: Select one or more audio files...
bg: Избор на звуков(и) файл(ове)...

en: Select...
bg: Маркиране...

en: Selection Contract Left	Ctrl+Shift+Right
bg: Свиване на маркировката отляво	Ctrl+Shift+надясно

en: Selection Contract Right	Ctrl+Shift+Left
bg: Свиване на маркировката отдясно	Ctrl+Shift+наляво

en: Selection Extend Left	Shift+Left
bg: Разширяване на маркировката наляво	Ctrl+Shift+наляво

en: Selection Extend Right	Shift+Right
bg: Разширяване на маркировката надясно	Ctrl+Shift+надясно

en: Selection Restore
bg: Възстановяване на курсор/маркировка

en: Selection Save
bg: Съхраняване на курсор/маркировка

en: Selection Tool
bg: Инструмент за маркиране

en: Selection Tool	F1
bg: Инструмент за маркиране	F1

en: Selection to End	Shift+End
bg: Маркиране от курсора до края	Shift+End

en: Selection to Start	Shift+Home
bg: Маркиране до началото	Shift+Home

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf NTSC frames)   %s
bg: Маркирано: %lf - %lf (%lf кадъра NTSC)  %s

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf PAL frames)   %s
bg: Маркирано: %lf - %lf (%lf кадъра PAL)  %s

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf film frames)   %s
bg: Маркирано: %lf - %lf (%lf филмови кадъра)  %s

en: Selection: %02i:%02i:%06.3lf - %02i:%02i:%06.3lf (%02i:%02i:%06.3lf cdda min:sec:frames)   %s
bg: Маркирано: %02i:%02i:%06.3lf - %02i:%02i:%06.3lf (%02i:%02i:%06.3lf cdda мин:с:кадри)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame h:mm:ss:ff) (%.3lf NTSC frames)   %s
bg: Маркирано: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame ч:мин:с:к) (%.3lf кадъра NTSC)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff) (%.3lf NTSC frames)   %s
bg: Маркирано: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame ч:мин:с:к) (%.3lf кадъра NTSC)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff) (%.3lf PAL frames)   %s
bg: Маркирано: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL ч:мин:с:к) (%.3lf кадри PAL)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf film h:mm:ss:ff) (%.3lf film frames)   %s
bg: Маркирано: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf филм ч:мин:с:к) (%.3lf филмови кадъра)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%09.6f - %1i:%02i:%09.6f (%1i:%02i:%09.6f hr:min:sec)   %s
bg: Маркирано: %1i:%02i:%09.6f - %1i:%02i:%09.6f (%1i:%02i:%09.6f ч:мин:с)   %s

en: Selection: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+bytes)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i сектори за cdda+байтове)   [точност до отчет]

en: Selection: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+bytes)   [Snap-To Samples]   Change Project Rate to 44100 for cdda
bg: Маркирано: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i сектори за cdda+байтове)   [точност до отчет]  Променете честотата на проекта на 44100 за cdda

en: Selection: %i+%i - %i+%i (%i+%i sec+samples)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %i+%i - %i+%i (%i+%i с+отчети)   [точност до отчет]

en: Selection: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:sec+samples)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i мин:с+отчети)   [точност до отчет]

en: Selection: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f min:sec)   %s
bg: Маркирано: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f мин:с)  %s

en: Selection: %i:%09.6lf - %i:%09.6lf (%i:%09.6lf min:sec)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %i:%09.6lf - %i:%09.6lf (%i:%09.6lf мин:с)   [точност до отчет]

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)   %s
bg: Маркирано: %lf - %lf (%lf с)  %s

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %lf - %lf (%lf с)   [точност до отчет]

en: Selection: %li - %li (%li samples)   [Snap-To Samples]
bg: Маркирано: %li - %li (%li отчета)   [точност до отчет]

en: Semitones (half-steps):
bg: Полутонове:

en: Set
bg: Задаване

en: Set Range
bg: Задаване на диапазон

en: Set Range...
bg: Задаване на диапазон...

en: Set Rate
bg: Задаване на честота на дискретизация

en: Set Sample Format
bg: Задаване на формат на данните

en: Set Selection Format
bg: Формат на маркировката

en: Set Selection Point
bg: Задаване на маркирана точка

en: Set Selection Range
bg: Задаване на маркиран обхват

en: Set range to '%d' - '%d'
bg: Зададен бе диапазон "%d" - "%d"

en: Shaped
bg: Сложна форма

en: Shift-Left-Click
bg: Щракване с Shift

en: Silence
bg: Тишина

en: Silence selection
bg: Нулиране на маркираната област

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
bg: Маркираните писти бяха нулирани в отрязък от %.2f секунди от %.2f

en: Sine
bg: Синус

en: Size
bg: Размер

en: Skip to End
bg: Превъртане до края

en: Skip to End	End
bg: Превъртане до края	End

en: Skip to Start
bg: Превъртане до началото

en: Skip to Start	Home
bg: Превъртане до началото	Home

en: Smooth at Sample
bg: Изглаждане около отчет

note: i18n-hint: Set snap-to mode on or off
en: Snap Off
bg: Изключено

note: i18n-hint: Set snap-to mode on or off
en: Snap On
bg: Включено

en: Snap-To...
bg: Прилепване...

en: Solo
bg: Соло

en: Some of your preferences were from an earlier version of Audacity and have been reset.
bg: Някои настройки, останали от по-стара версия на Audacity, бяха нулирани.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bg: Съжаляваме, ефектите - приставки не могат да се прилагат върху стерео писти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, VST Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bg: Съжаляваме, ефектите VST не могат да се прилагат върху стерео писти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
bg: Съжаляваме, ефектът не може да бъде прилаган върху стерео писти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
bg: Съжаляваме, не се поддържат пътища, по-дълги от 256 знака.

en: Special thanks:
bg: Специални благодарности:

en: Spectrograms
bg: Спектрограми

en: Spectrum
bg: Спектър

en: Spl&it
bg: &Разделяне

en: Split
bg: Разделяне

en: Split Stereo Track
bg: Разделяне на стерео писта

en: Split at labels
bg: Разделяне в поз. на надписите

en: Split stereo track '%s'
bg: Разделяне на стерео писта '%s'

en: Square
bg: Квадрат

en: Stages:
bg: Етапи:

en: Standard Autocorrelation
bg: Стандартна автокорелация

en: Standard Vinyl RPM:   from
bg: Грамофонни обороти в минута:   от

en: Start offset:
bg: Начално отместване:

en: Start to Cursor
bg: От началото до курсора

en: Step 1
bg: Стъпка 1

en: Step 2
bg: Стъпка 2

en: Stereo,
bg: Стерео,

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop	S
bg: Стоп	S

en: Temp. Directory
bg: Временна директория

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
bg: Текстови файлове (*.txt)|*.txt|Всички файлове (*.*)|*.*

en: The maximum frequency must be an integer
bg: Максималната честота трябва да е цяло число

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
    Running two copies of Audacity simultaneously may lead to
    data loss or cause your system to crash, so is not allowed.
    
    Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
bg: Открито е друго стартирано копие на Audacity. Едновременната
    работа на две копия на програмата може да предизвика загуба
    на данни или срив на системата и не е разрешено.
    
    За да отворите няколко проекта едновременно, използвайте
    командите Нов или Отваряне в текущо стартираното копие
    на Audacity.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
bg: Използваната от вас версия на Audacity не поддържа повече от една времева писта.

en: There are no label tracks to export.
bg: Няма писти с надписи за експорт.

en: There was an error initializing the audio i/o layer.
bg: Възникнала е грешка при инициализиране на в/и слой за звук.

en: This is a beta version of the program.  It may contain bugs and unfinished features.  We depend on your feedback, so please visit our website and give us your bug reports and feature requests.
bg: Тази програма е бета-версия. Тя може да съдържа грешки и недовършени компоненти.  Разчитаме на обратната връзка от вас - моля, посетете сайта ни и ни уведомете за открити грешки или предложете нови възможности.

en: This is a stable, completed release of Audacity.  However, if you find a bug or have a suggestion, please contact us.  We depend on feedback from users in order to continue to improve Audacity.  For more information, visit our website.
bg: Това е стабилна, завършена версия на Audacity. Ако все пак обаче откриете грешка или ако имате предложения, моля, свържете се с нас. Ние се нуждаем от обратната връзка от потребителите, за да продължаваме да подобряваме програмата. За повече информация посетете сайта ни.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
bg: Тази версия на Audacity не е компилирана с поддръжка за %s.

en: Threshold:
bg: Праг:

en: Threshold: %d dB
bg: Праг: %d дБ

en: Time Shift
bg: Изместване във времето

en: Time Shift Tool
bg: Инструмент за изместване във времето

en: Time Shift Tool	F5
bg: Инструмент за изместване във времето	F5

en: Time Track
bg: Времева писта

en: Time shift sequence
bg: Изместване на звук във времето

en: Time shifted track '%s' %s %.02f seconds
bg: Писта '%s' бе преместена %s с %.02f секунди

en: Time-Shift
bg: Изместване във времето

en: Title
bg: Заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
bg: За чертане на спектър всички маркирани писти трябва да са с еднаква честота на дискретизация.

en: Tone Generator
bg: Генератор на тонове

en: Tone...
bg: Тон...

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
bg: Маркиран е прекалено дълъг звук. Ще бъдат анализирани само първите %.1f секунди.

en: Tool
bg: Инструмент

en: Track Name
bg: Име на писта

en: Track Number:
bg: Номер на писта:

en: Track Remove
bg: Премахване на писта(и)

en: Tracks are too long to repeat the selection.
bg: Пистите са твърде дълги за повтаряне на маркираното.

en: Triangle
bg: Триъгълник

en: Trim
bg: Подрязване

en: Trim file to selection
bg: Подрязване на файла до марк. област

en: Trim outside selection
bg: Подрязване около марк. област

en: Turn Grid Snap Off
bg: Изключване на прилепването към мрежата

en: Turn Grid Snap On
bg: Включване на прилепването към мрежата

en: Turn Snap-To Off
bg: Изключване на прилепването

en: Turn Snap-To On
bg: Включване на прилепването

en: Unable to determine
bg: Невъзможно е да се определи

en: Unable to open project file.
bg: Отварянето на проектния файл е невъзможно.

en: Unable to open target file for writing
bg: Невъзможно бе отварянето за запис на файла-назначение

en: Uncompressed Export Format
bg: Некомпресиран формат за експорт

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo History
bg: Действия за отмяна

en: Undo Levels Available (lots and lots)
bg: Достъпни нива за отмяна: (много)

en: Undo Levels Available: %d
bg: Достъпни нива за отмяна: %d

en: Unknown command line option: %s
bg: Непознат параметър в командния ред: %s

en: Up Octave
bg: Октава нагоре

en: Update spectrogram while playing
bg: Обновяване на спектрограмата при възпроизвеждане

en: Upper speed limit
bg: Горна граница на скоростта

en: Use OGG instead of MP3
bg: Използване на OGG вместо MP3

en: Using block size of %ld
bg: Използва се размер на блок %ld

en: VST Plug-in parameters:
bg: Параметри за приставка VST:

en: Validation error
bg: Грешка при проверка за валидност

en: Value must be from %d to %d.
bg: Стойността трябва да бъде между %d и %d.

en: Values in columns must be in ascending order.
bg: Стойностите в колоните трябва да са в нарастващ ред.

en: Vorbis version mismatch
bg: Грешна версия на Vorbis

en: WARNING: You may be prompted to save your work. Clicking cancel will have the same effect as clicking no.
bg: ВНИМАНИЕ: ще бъдете подканени да запишете проекта. Избирането на "Отказ" ще има същият ефект като избирането на "Не".

en: Wah Frequency Offset (%):
bg: Честотно отместване (%):

en: Wahwah
bg: Ефект 'Уа-уа'

en: Wahwah by Nasca Octavian Paul
bg: Ефект 'Уа-уа' от Nasca Octavian Paul

en: Wahwah...
bg: Ефект 'Уа-уа'...

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume. Please select another temporary directory in your preferences.
bg: Внимание: на този том има съвсем малко свободно място. Моля, изберете друга временна директория в настройките.

en: Waveform
bg: Вълнова форма

en: Waveform (dB)
bg: Вълнова форма (дБ)

en: Waveform:
bg: Вълнова форма:

en: Wheel-Rotate
bg: Колелце - въртене

en: When importing uncompressed audio files into Audacity
bg: При импорт на некомпресирани звукови файлове

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
bg: Къде е %s?

en: Where is audacity-1.2-help.htb?
bg: Къде е audacity-1.2-help.htb?

en: White Noise
bg: Бял шум

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове във формат XML (*.xml)|*.xml|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Year
bg: Година

en: Year:
bg: Година:

en: You are about to save a %s file with the name %s.
    Normally these files end in %s, and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    Are you sure you want to save the file under this name?
bg: Файлът %s ще бъде записан под име %s.
    Обикновено имената на файловете от този вид завършват с %s, а някои програми не могат да отварят файлове с нестандартни разширения.
    Наистина ли желаете файлът да бъде съхранен с това име?

en: You are not zoomed in enough. Zoom in until you can see the individual samples.
bg: Увеличението не е достатъчно. Увеличете мащаба така, че да се виждат отделните отчети.

en: You must select a track first.
bg: Моля, първо изберете писта.

en: You will not be able to play or record audio.
bg: Няма да можете да възпроизвеждате или записвате звук.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
bg: Пистите ще бъдат смесени в единичен моно канал в експортирания файл.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
bg: Пистите ще бъдат смесени в два стерео канала в експортирания файл.

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Zoom &In	Ctrl+1
bg: &Увеличаване	Ctrl+1

en: Zoom &Normal	Ctrl+2
bg: &Нормален мащаб	Ctrl+2

en: Zoom &Out	Ctrl+3
bg: &Смаляване	Ctrl+3

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Смаляване

en: Zoom Toggle
bg: Мащабиране - вкл./изкл.

en: Zoom Tool
bg: Инструмент за мащаб

en: Zoom Tool	F4
bg: Инструмент за увеличение	F4

en: Zoom in on Point
bg: Увеличаване около точка

en: Zoom in on a Range
bg: Увеличаване на област

en: Zoom in or out
bg: Мащаб на изгледа

en: Zoom out one step
bg: Смаляване (една стъпка назад)

note: i18n-hint: This snap-to string will appear in the status bar.
en: [Snap-To Off]
bg: [Прилепване - изключено]

note: i18n-hint: This snap-to string will appear in the status bar.
en: [Snap-To On]
bg: [Прилепване - включено]

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
bg: от Dominic Mazzoni и Vaughan Johnson

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
bg: от Vaughan Johnson и Dominic Mazzoni

en: bytes
bg: байта

note: i18n-hint: fps is "frames per second", cdda is "Compact Disc Digital Audio - don't translate
en: cdda min:sec:frames 75 fps
bg: cdda мин:с:кадри (75 кадъра/с)

note: i18n-hint: cdda is "Compact Disc Digital Audio - don't translate. A "sector" is a technical term - don't translate unless you're sure you know the correct term.
en: cdda sectors+bytes (snap to samples)
bg: сектори за cdda+байтове (с точност до отчет)

en: down
bg: нагоре

note: i18n-hint: fps is "frames per second"
en: film frames 24 fps
bg: филмови кадри (24 кадъра/с)

note: i18n-hint: fps is "frames per second", and the other letters are for hours, minutes, seconds, frames
en: film h:mm:ss:ff 24 fps
bg: филм ч:мин:с:к (24 кадъра/с)

en: hr:min:sec
bg: ч:мин:с

en: left
bg: наляво

en: min:sec
bg: мин:с

en: min:sec (snap to samples)
bg: мин:с (с точност до отчет)

en: min:sec+samples (snap to samples)
bg: мин:с+отчети (с точност до отчет)

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable" (in other words, unimportant, not relevant).
en: n/a
bg: -

en: right
bg: надясно

en: samples (snap to samples)
bg: отчети (с точност до отчет)

en: sec
bg: с

en: sec (snap to samples)
bg: с (с точност до отчет)

en: sec+samples (snap to samples)
bg: с+отчети (с точност до отчет)

en: to
bg: до

en: to Selection End
bg: към края на маркираното

en: to Selection Start
bg: към началото на маркираното

en: to Track End
bg: към края на писта

en: to Track Start
bg: към началото на писта

en: up
bg: надолу

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
bg: използва SampleRate от Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
bg: използва SoundTouch от Olli Parviainen
